Nokia navázala spolupráci s FAMU - studenti točí krátké filmy na telefony Nokia N8

20. 12. 2010 | TMJ
Zajímavý způsob promotion optiky nového modelu mobilního telefonu Nokia N8 zvolil její výrobce. Společnost Nokia Česká republika pořádá spolu s Filmovou a televizní fakultou Akademie muzických umění v Praze soutěž pro mladé filmové talenty.

Nokia, www.nokia.cz

Zajímavý způsob promotion optiky nového modelu mobilního telefonu Nokia N8 zvolil její výrobce. Společnost Nokia Česká republika pořádá spolu s Filmovou a televizní fakultou Akademie muzických umění v Praze soutěž pro mladé filmové talenty. Pět finalistů získalo od společnosti Nokia po 50 000 Kč na produkci krátkého filmu natočeného výlučně s využitím mobilního telefonu Nokia N8, který dokáže pořizovat video v HD rozlišení 720p. Výherce si odnese 70 000 Kč na natočení jakéhokoliv vlastního filmu.

„Filmová tvorba se dnes ubírá mnoha různými směry. Zejména v amatérské tvorbě je nyní důraz kladen na krátká videa se silným a jasným sdělením, která lze zveřejnit na internetu, například na YouTube. Filmařem se tak svým způsobem může stát opravdu každý,“ říká Eric Rosenzveig, vedoucí Centra audiovizuálních studií FAMU. „Jakákoliv podpora mladých filmařů, která jim navíc umožní důkladné seznámení s novými nástroji, které se pro filmovou tvorbu mohou použít, je z naší strany vítána,“ dodává. „Společnost Nokia už dávno není jen výrobcem mobilních telefonů,“ říká Pavla Tomsová, marketingová ředitelka Nokia Česká republika. „S tím, jak se vyvíjejí mobilní telefony a jejich funkce, jsme se už dávno stali také významným světovým producentem hudebních přehrávačů, fotoaparátů, satelitních navigací a v neposlední řadě také videokamer. Proto jsme se touto soutěží rozhodli podpořit mladé talentované české filmaře,“ dodává.

Samotná soutěž probíhá ve dvou kolech. V prvním kole, které začalo 25. listopadu 2010 a skončilo 6. prosince 2010, měli studenti zaslat náměty na krátké, zhruba tříminutové filmy na téma „Connecting people.“ Porota složená z pedagogů FAMU, ze zástupců společnosti Nokia Česká republika a pořádající agentury Etnetera, pak vybrala z 21 návrhů celkem pět finalistů. Tito studenti FAMU se nyní budou ucházet o hlavní cenu, kterou je 70 000 korun na libovolný vlastní projekt. Každý z finalistů obdržel od společnosti Nokia částku 50 000 korun na produkci soutěžního filmu a samozřejmě přístroj Nokia N8. Porota udělila také jednu divokou kartu.

Natáčení krátkých soutěžních filmů začalo 15. prosince 2010, kdy finalisté obdrželi prostředky na produkci filmů. Nyní mají dva měsíce na to, aby své snímky natočili, sestříhali a připravili do finální podoby. Soutěžící mohou využívat libovolných pomůcek, herců i žánrů. Jedinou podmínkou je natočit vše mobilním telefonem Nokia N8 a dodržet stopáž v rozmezí 2 až 5 minut. Prezentace hotových filmů proběhne 14. února 2011, vítěz bude vyhlášen následně.

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: