Nokia přišla o trůn, novým vládcem mezi prodejci mobilních telefonů je Samsung

30. 4. 2012 | Bednářová Daniela
Jihokorejská společnost je inovativní, konkurenceschopná a umí se odvážně prezentovat. První místo v prodeji mobilních zařízení jí náleží právem.

V roce 1998 se Nokia dostala do čela prodejců mobilních telefonů. A vydržela tak až donedávna. Konec měsíce dubna s sebou ale přinesl i konec vlády finské společnosti. Její místo zaujal jihokorejský Samsung.

Výměna pozic byla zapříčiněna několika jevy. Hlavním z nich je to, že Nokia výrazně zaostala s vlastním operačním systémem. Až v roce 2011 oznámil finský výrobce ústup od OS Symbian a přechod na platformu Windows Phone. Ale klíčový okamžik pro tento krok prováhal.
Mezitím se na trhu s chytrými telefony přetahovali hlavně dva hráči - Samsung a Apple.

Právě zvýšené úsilí Samsungu v konkurečním boji s Applem přineslo potřebné body pro získání vedoucí pozice. Narozdíl od Nokie neusnuli u Samsungu na vavřínech a snaží se ve všech možných ohledech. Přináší inovace, drží krok s konkurencí a dávají si záležet na propagaci.
Jen za poslední rok a půl přišel jihokorejský výrobce s úspěšnou řadou Galaxy S II, kde vychytal mouchy předchozí verze a udělal z něj hodnotného soupeře pro iPhony.

Poslední novinkou je Samsung Galaxy Note, kterého se za prvních pět měsíců prodalo přes pět milionů kusů a navíc vytvořil novou kategorii chytrého zařízení tzv. “phablet” (kombinace mobilního telefonu a tabletu).

 

V propagaci se Samsung nebál trefovat do svého konkurenta Applu. Občas i dost nevybíravým způsobem. Investoval i do vysílání spotů v přestávce Superbowlu. Dokonce i negativní reklama, které se jihokorejské společnosti dostává hlavně díky podezření z kopírování svých konkurentů, pracuje ve prospěch Samsungu. O společnosti se mluví a dostává se tak více do povědomí zákazníků. Možná se tak na prvním místě mezi prodejci mobilních zařízení chvíli ohřeje.

Zdroj: www.mashable.com

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: