Nová mise hry GTA nabízí gangsterům očkování proti COVID-19

24. 11. 2021 | Lucie Životská
Dvěma slovy: výchovně originální. Vývojáři GTA Online vytvořili pro své brazilské hráče novou misi – očkování proti COVID-19. Společnost Pfizer tak chce šířit povědomí o vakcinaci také mezi mladšími ročníky, které ji zatím spíše odmítají.

GTA nová mise

Hra GTA neboli Grand Theft Auto vytváří otevřený online svět, kde váš avatar může dělat doslova, co chcete. Jako gangster můžete postupně stoupat v hierarchii svého gangu a organizovaného zločinu. Samozřejmě před vámi stojí různé mise, které plníte. Můžete, jak loupit a vraždit, tak i o konat „lepší skutky”, pomáhat lidem na vesnicích nebo hasit požáry. Nyní se mise rozrůstají o další možnost o vakcinaci

Vývojáři vnáší více dobra mezi gangstery GTA

Veřejné instituce a vlády po celém světě dělají v současné době vše pro to, aby zvýšily proočkovanost. Ovšem v některých státech kampaně zaměřené na očkování fungují hůře, patří mezi ně například Brazílie, kde především mladí lidé jsou vůči tomuto tématu velmi rezistentní. Společnost Pfizer Brazilia se zde v boji proti popíračským náladám rozhodla využít „jiné zbraně”. Spojila se s Grand Theft Auto RolePlay a rozhodla se vtáhnout mládež ještě více do online světa, nabízí jim zde další morální rozměr hry možnost očkovat se proti COVID-19.

Splňte si další misi: #VacinaInGame

Grand Theft Auto je proslavená velkou svobodou při hře. Příběh hráčů nevede lineárně k cíli pouze jedním způsobem. Hráči se mohou operativně rozhodovat, které mise budou plnit. Právě s touto volností a možností volby pracuje také tato kampaň. V rámci nově zveřejněné herní mise mohou hráči nechat své postavy očkovat v jednom z očkovacích center společnosti Pfizer ve hře Cidade Alta, největším a nejsledovanějším serveru GTA RP v Latinské Americe. Když tuto misi úspěšně dokončí, tak jsou vybídnuti ke sdílení fotografií z mise na svých sociálních sítích. Pro tento účel byl vytvořen speciální hashtag #VacinaInGame.

 Splňte si další misi: #VacinaInGame

Sdílejte tento článek:
Podobné články: