Nová verze Google Translate pomůže při dorozumívání cizinců

13. 1. 2011 | MAT
Google představil novou verzi své překladatelské aplikace Google Translate. A dá se říci, že nová verze není jen vývojovým skokem kupředu, ale mohla by se stát milníkem v oblasti automatického překladu. Přináší totiž nový mód nazvaný výstižně "conversation Mode". Jeho cíl je jasný - pomoci co nejvíce účastníkům cizojazyčné konverzace.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Google představil novou verzi své překladatelské aplikace Google Translate. A dá se říci, že nová verze není jen vývojovým skokem kupředu, ale mohla by se stát milníkem v oblasti automatického překladu. Přináší totiž nový mód nazvaný výstižně "Conversation Mode". Jeho cíl je jasný - pomoci co nejvíce účastníkům cizojazyčné konverzace.

Ten funguje jednoduše. Účastníci konverzace se střídají u jednoho přístroje, který zaznamenanou řeč přeloží a překlad nahlas přečte. Google demonstroval užitečnost systému při simulovaném nákupu zahraničního turisty. Po každé větě je třeba zmáčknout procesní tlačítko, telefon následně zaznamenaný hlas vyhodnotí, přepíše, přeloží a překlad převede na audio.

Technologie je zatím v plenkách a jak upozorňují sami autoři, nebude zatím nikdy fungovat stoprocentně. Další generační skok ve vývoji Google očekává do osmnácti měsíců. Už teď je ale poznat, že služba má budoucnost - zvláště díky tomu, že lidé začínají automatickým překladům důvěřovat stále více a právě poptávka bude pro Google klíčová v dalším rozvoji této služby.

 

Štítky dokumentu: Google Mobilní aplikace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: