Nová verze Wordpressu nabídne responzivní fotografie

16. 12. 2015 | Petr Michl
Poslední update populární platformy pro tvorbu webových stránek a správu jejich obsahu nabízí celou řadu očekávaných změn, včetně responzivních fotografií.Wordpress uveřejnil svou novou verzi 4.4. Poslední update populární platformy pro tvorbu webových stránek a správu jejich obsahu nabízí celou řadu očekávaných změn, včetně responzivních fotografií.

Nová verze nese jméno Clifford jako tribut jazzovému hudebníkovi Cliffordu Brownovi. Samotná podstata úprav se už ale do minulosti neobrací. V souladu s dnešním mobilním světem přináší nové výhody z hlediska responzivity i dalšího šíření obsahu skrze Wordpress. Důležitým je jistě uvedení nového defaultního tématu. To je pochopitelně responzivní, vychází z tradičních blogových zásad, ale přináší také více variability u podoby nadpisů a celkového barevného vyznění stránky.Mezi nejdůležitější úpravy patří:

Responzivní fotografie

Všechny fotografie nahrané přes Wordpress budou automaticky přetvořené v responzivní. Přizpůsobí se tak různým velikostem displejů a oken prohlížečů. Není potřeba nic nastavovat, prý to prostě funguje.

Možnosti vkládání

Wordpress není jen o dlouhých článcích, ale třeba také o krátkých a přesto důležitých blogových příspěvcích influencerů. Ty budou pravděpodobně nejvíce sdíleny novou cestou, a to vložením přes embeddovatelný iframe na vlastní stránky. Důležité je ale dodat, že takové stránky musí být také postavené na Wordpressu. Poté jde tímto způsobem sdílet texty jiných i ve svých článcích podobně, jako to děláte třeba s tweety. Podpora pro vkládání přes iframe je ve verzi 4.4 nově i pro Cloudup, komentáře na Redditu, ReverbNation, Speaker Deck a VideoPress.

New Embeds Feature in WordPress 4.4

Další detaily najdete přímo na stránce Wordpressu.

Štítky dokumentu: Mobilní zařízení
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.