Novinky.cz: Bič na lobbing ve zdravotnictví

25. 11. 2009 | ILE
Ministerstvo financí chystá novelu zákonu o reklamě, která má mimo jiné stanovit vyšší tresty pro farmaceutické firmy, distributory a lékárníky za uplácení lékařů a i přímo pro lékaře, u kterých se korupce prokáže. Lobbing farmaceutických firem je totiž dlouhodobým, a bohužel i přehlíženým problémem českého zdravotnictví.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Ministerstvo financí chystá novelu zákonu o reklamě, která má mimo jiné stanovit vyšší tresty pro farmaceutické firmy, distributory a lékárníky za uplácení lékařů a i přímo pro lékaře, u kterých se korupce prokáže.
Lobbing farmaceutických firem je totiž dlouhodobým, a bohužel i přehlíženým problémem českého zdravotnictví. Prokázat uplácení je navíc velmi obtížné a jeho prokazování novela neulehčí.
Přestože po dvaceti letech od pádu komunismu není situace taková, že by si pacient bez úplatku "neškrtl", 30% procent z nich dodnes lékařům nosí menší dary, každý třicátý navíc přiznává, že lékaře uplatil částkou nad 50 000 Kč.
O problematice zdravotnického lobbingu a příkladu, jak lze vést podporu produktu v zákonných mezích si můžete přečíst zde.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: