Twitter otevírá možnost ověření účtů poprvé od roku 2017

24. 5. 2021 | Petr Michl
Mít na Twitteru účet označený viditelně jako ověřený nese své výhody. Twitter opět otevírá možnost získat toto označení, ocení ji jistě nejen celebrity nebo influenceři, ale také značky.


Podoba podání žádost o ověření účtu. Zdroj: Twitter

Možnost mít ověřený účet se hodí, obzvláště komunikujete-li na sociálních sítích za entity či jedince, které mohou mít mnoho napodobovatelů s účty tvářícími se jako originál. Twitter nyní přichází s možností ověření účtu a odznakem, který ho potvrzuje.

Pokud máte nyní pocit déjà vu, je oprávněný. Přínosy popsané funkcionality jsou zřejmé na první pohled, má je řada sociálních sítí a „odznak autenticity“ můžete vidět u některých účtů i na Twitteru. První pokusy o ověřování účtu přišly v roce 2009, ale vlastně šlo jen o rozdávání odznaků skutečně velkým účtům přímo od Twitteru. V roce 2016 pak Twitter otevřel proces ověřování všem a u té příležitosti dal odznak jako první instituci americkému CDC (Centers for Disease Control & Prevention), instituci, která získala kvůli pandemii Covid-19 skutečně globální povědomí.


Zdroj: CDC

Ověřování otevřené pro všechny účty bylo zastaveno v roce 2017, když byl Twitter kritizován za to, že dal odznak i účtu organizace propagující nadřazenost bílé rasy. Je pravděpodobné, že ověření bylo udělováno automatizovaně a Twitter si uvědomil, že jeho „odznak autenticity“ může být vnímán také jako schválení toho, co jím poctěná organizace či jednotlivec dělají. Ponechali stávající odznaky, ale další problémy si už nechtěli přidělávat.

Strach z výše uvedeného ale nyní nemůže být tak silný. Možnost ověření na Twitteru je totiž nově otevřená, a to účtům spadajícím do těchto kategorií:

Štítky dokumentu: Twitter
Sdílejte tento článek:
Podobné články: