Novinky na Instagramu: Boomerang z každého videa nebo sdílení obrazovky

5. 1. 2022 | Petr Michl

Instagram nabral v druhé půlce loňského roku skutečně svižné tempo v počtu nových funkcí a inovací. Zdá se, že nechce polevit anil etos. Spotter novinek Alessandro Palluzi odhalil testování hned 3 zajímavých funkcí.

Lepší Boomerang na obzoru

Mezi Stories je stále populární formát Boomerang, tedy krátké 5vteřinové video, které se v půlce své stopáže vrací zpět a „jede“ v nekonečné smyčce — ideální pro zajímavé zachycení pohybu nebo třeba jen vln na hladině moře. Dosud ale bylo nutné toto video udělat přímo z aplikace Instagramu.

Paluzzi ovšem nyní upozorňuje na to, že Instagram testuje možnost udělat Boomerang i zpětně z jakéhokoliv videa.

Jedná se o možnost, po které mnoho uživatelů volalo. Dosud totiž musel přijít nápad na to natočit Boomerang na místě a v ten pravý moment. Se změnou to půjde i zpětně.

Videohovory s možností sdílet obrazovku

Další testovaná funkce patří k těm z ranku: „Proč to sakra dosud nešlo?“ Možnost sdílet obrazovku je nedílnou součástí velkého množství aplikací pro videohovory: od Skypu přes Microsoft Teams až po Google Meet. Bohužel to dosud neplatilo pro Instagram. Možná z důvodu, že sdílení obrazovky je bráno spíše jako důležitá věc pro pracovní, ne pro přátelské rozhovory. Využití ale najde jistě i v nich a ostatně nabízí je pro ně stvořená mobilní aplikace Google Duo. Autor tohoto textu v ní funkci využívá třeba pro sdílení dosud nikde nezpracovaných a nepublikovaných fotek dítěte s jeho prarodiči, stejně jako pro návodné ukázky stejným adresátům toho, jak něco provést online. Možností využití sdílení obrazovky i v méně formálním videohovoru je ale mnohem více, od ukázání memu po společné sledování videobsahu.

Vzhledem k tomu, že jde o únik informací, není doba uvedení novinky ze strany Instagramu nijak potvrzena. U funkce tohoto typu je ale de facto jisté, že skutečně vyjde.

Širší úprava publika u ING příspěvků na Facebooku

Poslední novinkou odhalenou Alessandrem Paluzzim je možnost změnit na Facebooku parametry publika u příspěvků sdílených na modrobílé platformě z Instagramu. Dosud to šlo jedině na vaše přátele, nyní půjde nastavení publika upravovat zcela dle vašich preferencí podobně jako u nativních příspěvků na Facebooku.

Zdroj: Alessandro Paluzzi

 

Tip redakce:

S příchodem nového roku přichází také věštění trendů, které ho budou opanovat. A s obsáhlým trend reportem přišel letos poprvé i Instagram, tak se pojďme podívat, s čím v roce 2022 na Instagramu zazáříte!

Štítky dokumentu: Instagram

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: