Novozélandské aerolinky už zase vsází na hobity

25. 11. 2013 | Bednářová Daniela
Hobiti, trpaslíci a elfové se dostanou všude. Najdete je v letadlech, experimentu Googlu i v seriálu Simpsonovi.

Začalo to trilogií Pán Prstenů a pokračuje další sérií třech filmů s názvem Hobit. V prosinci se do kin chystá druhý díl. Novozélandské aerolinky se snaží na jednu stranu podpořit filmový hit, který se natáčel právě na Novém Zélandu. Na druhé straně se něm chtějí také trochu přiživit a využít jeho obliby u lidí k nalákání dalších cestujících.

Kromě toho, že se mohou lidé podívat na krásnou přírodu a lokace, které se objevují ve filmu, natočily aerolinky další ze série povedených videí - Just another day in Middle Earth. Zaměstnanci aerolinek si zde hrají na jednotlivé postavy z filmových sérií a zobrazují se zde i známé záběry z filmů. Hlavním sdělením je to, že i když si řada lidí myslí, že jsou záběry z kina jen čistou fantazií, skutečná Středozem je v podstatě na dosah. Blíže než si myslíte.

Aerolinky připravili pro cestující i speciální nabídku: šest z nich má možnost vyhrát lístek na premiéru druhého dílu a dva šťastlivci zase můžou vyhrát speciální zážitek z cesty do Středozemě.

Novozélandské aerolinky už využily popularity předchozí trilogie k natočení videa o bezpečnostních opatřeních, která normálně cestující příliš nezaujmou. Obecně se tato společnost ráda prezentuje netradičním videoobsahem. V jednom spotu své zaměstnance například oblékli jen do namalovaných uniforem.

Ale zpátky do Středozemě. Populární trilogie přitáhly i jiné společnosti. Například Google, který vytvořil speciální Chrome experiment, A Journey Trough Middle Earth. Na desktopu nebo ještě lépe na mobilech si mohou uživatelé prohlédnout záběry šesti vybraných lokací dokonce v 3D.

Přístupné jsou ale zatím jen tři z nich. V nádherném vizuálním zpracování si zde můžete zopakovat základní informace z říše J. R. R. Tolkiena. Ani zvuková stopa není nijak ošizena. O Roklince se dozvíte od Gandalfa, ale také v elfštině od Elronda.

Slávu Tolkienova díla dokazuje i to, že si našlo cestu až do úvodní znělky seriálu Simpsonovi. Samozřejmě s menší úpravou odkazující na gaučomilovnou rodinku.

 Zdroj: www.brandchannel.com

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.