Obama prohlásil, že zveřejnění fotografií mrtvého bin Ládina je ohrožením americké bezpečnosti

5. 5. 2011 | bN
Americký prezident Barack Obama prohlásil, že zveřejnění fotografií mrtvého Usámy bin Ládina je ohrožením bezpečnosti Spojených států amerických.

Americký prezident Barack Obama prohlásil, že zveřejnění fotografií mrtvého Usámy bin Ládina je ohrožením bezpečnosti Spojených států amerických. "Domnívám se, že vzhledem k barvité povaze těchto fotografií, může jejich zveřejnění znamenat určité bezpečnostní riziko,“ řekl Obama. Dnes má Barack Obama navštívit místa útoků z 11. září 2001 na New York, jeden z mnoha útoků, za nimiž údajně stála postava bin Ládina. Obama uvedl: „Je pro nás důležité ujistit se, že velmi barvité fotografie člověka, který byl zastřelen do hlavy, neproplouvají kolem jako nástroj k podněcování dalšího násilí, jako prostředek propagandy. To není naším záměrem.“

Vláda USA sleduje světové reakce na události posledních dní. „Budou lidé, kteří to odmítnou. Ale rozhodujícím faktem je to, že už znovu nespatříme bin Ládina, jak se prochází po Zemi,“dodal Obama.Obamovo rozhodnutí bylo odhaleno v pořadu 60 Minutes na televizi CBS. Prezidentovo vyjádření v rozhovoru vyvolalo smíšené reakce amerických politiků.

Video z pořadu 60 Minutes můžete zhlédnout zde

Zdroj citací, fotografie a videa: BBC News
 

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.