Objem spamu se o Vánocích nevysvětlitelně snížil

11. 1. 2011 | JTO
ezpečnostní společnost Symantec ohlásila, že objem celosvětového spamu se v posledních třech měsících snížil. A to velmi dramaticky, aniž by pro to experti měli dostatečně průkazné vysvětlení. Informaci přinesl britský The Telegraph.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Bezpečnostní společnost Symantec ohlásila, že objem celosvětového spamu se v posledních třech měsících snížil. A to velmi dramaticky, aniž by pro to experti měli dostatečně průkazné vysvětlení. Informaci přinesl britský The Telegraph.

V roce 2011 bylo odeláno průměrně 200 miliard zpráv se spamem denně. V období Vánoc tato hodnota klesla na čtvrtinu - do schránek se dostalo "pouhých" 50 miliard zpráv.
"Výkyvy v objemu spamu jsou v průběhu roku běžné," okomentoval situaci Paul Wood, senior analytik ze Symantecu. "To co jsme zažili o těchto svátcích je však neočekávané a nevysvětlitelné." V prosinci podle Wooda nefungovaly tři nejvýznačnější spamovací matrixy. Největší spamovací síť zvaná Rustock, která je považována za původce zhruba 48 % veškerého světového spamu se například v prosinci podílela na globálním objemu pouhými 0,5 procenty.

"Nevíme co to znamená, ale předpokládáme, že od nového roku můžeme očekávat nový nárůst spamu," oznámil Wood. "To, čeho jsme byli svědky, bych osobně nazval mobilizací sil."


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: