Objeví se wi-fi v pendolínech již letos?

21. 1. 2011 | ITO
Veřejná zakázka na zavedení bezdrátového internetu do vlajkové lodě Českých drah - tedy pendolín - se dostala do druhého kola, kam podle informací ČD postoupily čtyři přihlášené firmy z pěti. Nyní je na ČD, aby společnostem rozeslala podklady, na jejichž základě budou moci zúčastněné firmy své nabídky konkretizovat.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Veřejná zakázka na zavedení bezdrátového internetu do vlajkové lodě Českých drah - tedy pendolín - se dostala do druhého kola, kam podle informací ČD postoupily čtyři přihlášené firmy z pěti. Nyní je na ČD, aby společnostem rozeslala podklady, na jejichž základě budou moci zúčastněné firmy své nabídky konkretizovat. Radek Joklík z tiskového oddělení Českých drah se dokonce netají tím, že internetu se v pendolínech dočkáme možná již letos.

Internet byl v pendolínech připraven na spuštění již před zhruba děma lety. Tenkrát se však připravený projekt nezrealizoval. Právě z absence internetu ve spojích Českých drah dělají soukromí dopravci, chystající se na české koleje jedno ze silných komuniké svých kampaní. Ostatně přítomnost wi-fi na palubě byl jeden z mnoha důvodů komerčního úspěchu žlutých autobusů Radima Jančury.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: