Odvěký souboj McDonald’s vs. Burger King pokračuje! 1:0 pro Burger King

1. 10. 2020 | Eva Dragulová
Když fanoušci píšou oblíbené značce, očekávají odpověď. Nejlépe hned. A když je někdo nechá čekat třeba 4 roky? Tak se do toho může vložit konkurence a pořádně jí „zavařit“, jako to udělal dánský Burger King svému rivalu McDonald’s. Posuďte sami!

O tom, že je komunikace s fanoušky zásadní částí marketingu na sociálních sítích, se asi přít nemusíme. Když se to udělá dobře, může mít dokonce virální potenciál, jak jsme mohli vidět třeba v případě Bageterie Boulevard a odražení hejtů na vypečenou bagetu od protežované Pavlíny z MasterChefa. Burger King v Dánsku si také jednu revizi sítí udělal a na co nepřišel...

Hlavní myšlenka kampaně The Whopper Reply vzešla od reklamní agentury Uncle Grey. 24. září se někteří fanoušci McDonald’s v Dánsku konečně dočkali kýžené odpovědi na svou položenou otázku. Někteří až po letech! Jenže ne od McDonald’s. U nezodpovězených reakcí fanoušků této značky přibyly vtipné „smeče“ od Burger Kingu.

Tak třeba na stížnost jedné zákaznice, proč tvrdí o Big Macu, že je velký, když není, zareagovali, že nikdo přece nechce Small Mac. Nebo na stížnost, že jeden zákazník čekal v McDrivu 2 hodiny, Burger King odpověděl, že i ve fast foodu mohou mít pomalý den. Navíc dotyčným ještě nabídl jako bolestné ikonický Whopper zdarma. 

bk

Chytrý tah, jak vynahradit nedostatek pozornosti a zákaznické péče své konkurence, co myslíte? 

Marketingový ředitel Burger Kingu pro Dánsko a Švédsko Daniel Schröder k tomu dodává:

„Péče o zákazníka tvoří podstatnou část jeho celkového zážitku. A my jsme o své zákazníky v online prostředí dostatečně nepečovali. Když jsme si to uvědomili, napadlo nás, že bude nejspíš ještě víc fanoušků burgerů, kteří marně čekají na odpověď či jinou reakci na svou otázku, ale zaslouží si ji. Udělali jsme, co bylo v našich silách a nabídli jim jako kompenzaci lahodný Whopper, díky němuž bude svět zase jednou v pořádku.“ 

Shrnutí partyzánské akce Burger Kingu vám nabídne video níže. 

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.