Ovladače Move se prodalo stejně jako Kinectu od Microsoftu

2. 12. 2010 | ILE
Microsoft si byl až příliš "jistý v kramflecích". Alespoň tak hodnotí situaci na poli předvánočních prodejů nových herních ovladačů marketingoví analytici. Namísto toho, aby se Kinect stal absolutní jedničkou letošního roku, musí o svůj post bojovat s méně sofistikovaným ovladačem Move od Sony, určenou pro konzole Playstation.

Kinect, zdroj: www.xbox.com

Microsoft si byl až příliš "jistý v kramflecích". Alespoň tak hodnotí situaci na poli předvánočních prodejů nových herních ovladačů marketingoví analytici. Namísto toho, aby se Kinect stal absolutní jedničkou letošního roku, musí o svůj post bojovat s méně sofistikovaným ovladačem Move od Sony, určeným pro konzole Playstation.

Microsoft nedávno slavnostně oznámi, že Kinectu prodal již 2,5 milionů kusů. Sony však přišlo s protiúderem. Ovladače Move se vyexpedovalo již 4,1 milionu. Přestože oficiální prodejní čísla nejsou k dispozici, pravděpodobně se ke koncovým zákazníkům dostalo něco mezi 2,4 - 3 miliony kusů tohoto konzolového ovladače - tedy s největší pravděpodobností dokonce víc, než kolik hlásí konkurence. Pravda, Sony sice začalo s prodejem o zhruba dva měsíce dřív, na druhou stranu je to obrovský úspěch, uvědomíme-li si, že do kampaně na Kinect bylo nalito přes 500 milionů dolarů.

Kinect navíc může postihnout další pohroma - nezvládnuté zásobování trhu. Již minulý měsíc ukázal, že s ním může mít Microsoft problém. Pokud tedy zájem těsně před Vánoci exponenciálně vzroste, mohl by se výrobce zbytečně připravit o vyšší objem prodaných kusů.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: