Pantone představilo barvu roku 2022. Je jí Very Peri

13. 12. 2021 | Petr Michl
Pro rok 2022 vytvořila společnost Pantone poprvé zcela novou barvu. PANTONE 17-3938 Very Peri má v sobě snoubit vážnost i hravost, barevné odstíny z online her generace Z i vyhlidky do budoucna nás všech.

Společnost Pantone vždy v prosinci předjímá barvu následujícího roku. Poté, co loni zvolila výjimečně dokonce dvě barvy, přichází tentokrát s jedním, ale o to odvážnějším odstínem. Jmenuje se  PANTONE 17-3938 Very Peri.

Z laického pohledu jde o odstín fialové barvy. Dle oficiálního popisu to je nicméně „dynamický brčálový (v angličtině periwinkle, pozn. red.) odstín s fialově červeným podtónem, který v sobě spojuje věrnost a stálost modré s energií a vzrušením červené”. Je to přitom poprvé, co společnost Pantone vytvořila zcela novou barvu.

Very Peri mát být výjimečná tím, že v sobě „zahrnuje důvěryhodné a spolehlivé vlastnosti modrých barev, ale díky svému fialovému nádechu působí hravěji a radostněji. Toto současné poselství důvěryhodnosti a nadšení udává ideální tón pro tvůrčí spolupráci a osobní vyjádření, které jsou v práci potřeba více než kdy jindy”.

Barva roku má zachytit jakýsi Zeitgeist, ducha doby. Loni tak byly barvami roku výjimečně hned dva odstíny, ultimátně šedá a svítivě žlutá, které měly symbolizovat „praktický a pevný základ, který podporuje sílu a optimismus”. Po velmi krušném pandemickém roce je čím dál těžší nalézt nějaký pevný základ k opření a žlutá je jednoduše optimistická až moc. Novou „Very Peri” lze brát také jako optimistickou, ale zároveň by se neztratila na pohřebním rubáši. Interpretací je mnohem více.

Štítky dokumentu: Formy PR Podpora prodeje
Sdílejte tento článek:
Podobné články: