Parodie: Možná se tak narodila, možná to je Maybelline

12. 8. 2014 | Petr Michl
Vyzkoušejte gumovou masku od Maybelline. Tím, že si ji jednoduše přetáhnete přes obličej, můžete okamžitě dosáhnout čerstvého vzhledu v souladu se západními ideály krásy.

Možná se tak narodila, možná to je jen hororová maska," mohla by znít parafráze na slogan kosmetické značky Maybelline podle The Onion. Portál stavící na sarkasmu, absurditě a parodiích si vzal na mušku kosmetický průmysl. Strefuje se do něj tak trefně, že by byla škoda na toto video neupozornit.

Ženy mají být bez vrásek s dokonale vyhlazenou pletí, s tím správným makeupem a barvou rtěnky. Přesně to nabízí Ideální gumová maska pro ženy, produkt, který nahradí nespočetné množství jiných, které mají jinak ženy dle kosmetických firem nanášet na své obličeje. „Tím, že si to jednoduše přetáhnete přes obličej, můžete okamžitě dosáhnout čerstvého vzhledu v souladu se západními ideály krásy," uvádí ve videu Jessice Healy, smyšlená marketingová ředitelka Maybelline.

Produkt, který „dostává vysoká hodnocení v recenzích redaktorů nejlepších módních časopisů", si užije svou porci chvály od zákaznic. Jedna z nich uvádí v rámci focus group: „Je to neuvěřitelné. Okamžitě vidíte rozdíl. Už při prvním vyzkoušení se minimalizovaly mé póry, odstín mé kůže byl více jednotný a všechny malé vrásky, tělesné nedokonalosti a malé nepravidelnosti, které dělají mou tvář jedinečnou, byly vymazány." Další zákaznice popisuje s nadšením: „Stačí ji nasadit a je to - jsem konvenčně atraktivní. A to mi dává čas vybrat si to správné oblečení, v kterém budu vypadat společensky přijatelně."

Ano, zní to hrozivě, ale vlastně to není nic nového. Jazyk tohoto falešného spotu využívá termíny, které můžete najít v sociologických studiích o vlivu reklamy kosmetického průmyslu na sebevědomí a psychiku žen. A technicky skutečně maska nahrazuje nepřeberné množství produktů, které mají pomoci ženám k dokonalosti mediálně určeného ideálu krásy. Jen je otázka, jak dlouho toto video na internetu vydrží. Právní zásah od Maybelline je totiž více než očekávatelný.

Zdroj: The Onion

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: