Paroubek ukončil vydávání politického měsíčníku Trend

7. 1. 2011 | ČTK
Masarykova demokratická akademie je levicové občanské sdružení blízké ČSSD. Původně bylo založené v roce 1896, činnost obnovilo v roce 1991. Paroubek nevyloučil, že jednou za čtvrt roku titulu Trend využije ke zveřejnění nejúspěšnějších článků z internetového portálu www.vasevec.cz.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Bývalý šéf sociální demokracie Jiří Paroubek oznámil, že se rozhodl ukončit vydávání politického měsíčníku Trend. ČSSD přitom v rozpočtu na letošek počítala s tím, že na předplatné Trendu poskytne 100 tisíc korun, uvedl server www.novinky.cz. ČSSD nyní podle serveru plánuje věnovat tyto peníze Masarykově demokratické akademii.

Masarykova demokratická akademie je levicové občanské sdružení blízké ČSSD. Původně bylo založené v roce 1896, činnost obnovilo v roce 1991.

Paroubek nevyloučil, že jednou za čtvrt roku titulu Trend využije ke zveřejnění nejúspěšnějších článků z internetového portálu www.vasevec.cz. Ten stejně jako Trend provozuje Společnost Williho Brandta a Bruna Kreiského, což je občanské sdružení, jehož zakladatelem je právě bývalý předseda ČSSD.

"Nebylo snadné udržet po celých osmnáct let vydávání Trendu. Žijeme v tržní ekonomice a vše stojí peníze. A dnes už dost peněz. Alespoň určitá finanční podpora ČSSD přišla až v posledních šesti či sedmi letech. Ta však kryla jen část nákladů," napsal Paroubek v úvodníku posledního, prosincového čísla Trendu.

Bývalý šéf ČSSD uvádí, že v prvních letech, když chyběly Trendu peníze, tak je dával z vlastní kapsy. Dodal, že měl firmu a peníze vydělával. Expředseda zároveň vyslovil přesvědčení, že čtenáři zanikajícího časopisu budou jako zdroj informací využívat jeho internetový portál www.vasevec.cz.

Statutární šéf ČSSD Bohuslav Sobotka serveru Noviny řekl, že zastavení Trendu lituje už proto, že strana na jeho podporu letos vyhradila 100.000 korun. Měsíčník podle něj představoval platformu pro levicové a levo-středové názory. "Předpokládám, že bychom těmito prostředky posílili dotaci pro Masarykovu demokratickou akademii,"řekl dnes Právu.

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: