Petrochina je nejcennější firmou světa

1. 6. 2010 | ITO
Přestože v žebříčku TOP-500 si stále drží dominantní pozici především zástupci Spojených států, je už teď jasné, že jejich svrchovanost začíná být narušována rychlou expanzí čínských firem. To se ostatně potvrzuje i díky čínskému ropnému koncernu Petrochina, který se s hodnotou 329,3 miliardy dolarů dostal před americký Exxon Mobil.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Přestože v žebříčku TOP-500 si stále drží dominantní pozici především zástupci Spojených států, je už teď jasné, že jejich svrchovanost začíná být narušována rychlou expanzí čínských firem. To se ostatně potvrzuje i díky čínskému ropnému koncernu Petrochina, který se s hodnotou 329,3 miliardy dolarů dostal před americký Exxon Mobil. Podle agentury Bloomberg se tak navíc nestalo pouze na přechodnou dobu, ale dá se předpokládat, že Petrochina zůstane v čele několik dalčích let.
Co se týče českého zástupce, společnosti ČEZ, tak ta se umístila jako jediný zástupce středoevropského trhu na 304. místě, kam v meziročním srovnání klesla z 248. pozice. ČEZ má v současné době mít tržní kapitalizaci 25,4 miliardy dolarů.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: