Pixar In A Box: naučte se vyprávět příběhy od mistrů filmového řemesla

2. 1. 2018 | Petr Michl
Máte už do nového roku svá předsevzetí? Zapomeňte na hubnutí, naučte se raději vyprávět příběhy. Na Khan Academy vám s tím pomohou režiséři filmového studia Pixar. Zadarmo!

 

Málokdo je tolik uznáván pro schopnost vyprávění příběhů jako tvůrci filmového studia Pixar. Díky jejich spojení se vzdělávací platformou Khan Academy se můžete naučit něco z jejich umění i vy.

Spojení s Khan Academy pokračuje již třetím rokem po sobě, dosud se ale know-how poskytované v rámci série Pixar In A Box týkalo zejména technických aspektů typu tvorby animací a vizuálních efektů. Aktuální semestrální kurz má nicméně konečně obsah, který může obohatit co nejširší počet lidí: jeho cílem je naučit vás vyprávět dobrý příběh.

Na tvorbě jednotlivých lekcí se podíleli lidé jako režisér filmů Příšerky s.r.o. a Up, Pete Docter, animátor snímku Ratatouille, Sanjay Patel či režisér filmu Rebelka, Mark Andrews.

Kurz nazvaný The Art of Storytelling (Umění vyprávění příběhů) se skládá z 6 lekcí:

Lekce 1: Jsme všichni vypravěči příběhů

Lekce 2: Charakter

Lekce 3: Struktura

Lekce 4: Vizuální jazyk

Lekce 5: Gramatika filmové tvorby

Lekce 6: Storyboarding

Kurz The Art of Storytelling najdete na Khan Academy zdarma. Nemusíte být filmoví scénáristé ani copywriteři, aby vaše práce zahrnovala alespoň částečně vyprávění příběhů. Jak naznačuje název první lekce, týká se to každého z nás. Byla by tak chyba nevyužít šanci pochytit něco od těch nejlepších. Podívejte se také na předchozí Pixar in a Box lessons lekce zabývající se například virtuálními kamerami, efekty a vzory, ale i modelování postav. 

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: