Po Los Angeles se procházel obří lidoop

10. 3. 2017 | Milada Zemanová
Gigantické otisky chodidel, převrácená auta i rozdrcené stoly. To vše mohli obyvatelé Los Angeles spatřit na vlastní oči.

V posledních týdnech se celkem na 5 místech Los Angeles objevily následky řádění gigantického lidoopa. Nebylo to ale jen tak ledajaké řádění, naopak mělo velice strategicky upozornit na blížící se premiéru filmu Kong: Ostrov lebek.

Agentura Grandesign, která za touto kampaní stojí, umístila první otisky tlap Konga na pláž Dockweiler. „Na této pláži nejsou povolené žádné propagační aktivity, takže bylo nezbytné přijít s něčím epickým, čeho se média chytí, jinak by naše první a nejdůležitější lokace příběhu mohla zmizet bez povšimnutí,“ uvedl zkušený tvůrce Jasen Smith z agentury Grandesign. A dále dodává: „Po 6 dní jsme stopy opakovaně tvarovali a udržovali je čisté a zářící.“

Další důkaz o Kongově přítomnosti se objevil před věhlasnou budovou Capitol Records. Aby byl znásoben dojem destrukce, přibyly k obřím stopám i převrácená auta a valící se dým.

Příštím místem, na kterém se Kong zastavil, bylo náměstí Microsoft Square, zde kromě klasických otisků tlap posloužily i stoly. „Měli jsme k dispozici obrovský prostor a tedy i hodně místa, které bylo potřeba zaplnit. Rozhodli jsme se jej vyplnit stoly a židlemi...Tedy alespoň jejich poničenými částmi,“ popsal další lokalitu Smith.

Při své prohlídce Los Angeles si Kong nemohl odpustit návštěvu proslulého nápisu Hollywood. A tak zanechal své stopy i v kaňonu Runyon.

A poslední zastávkou gigantického lidoopa bylo Dolby Theatre které se nachází v srdci historického Hollywoodu, a zanechal svůj otisk i na chodníku slávy. Nemohl si přeci nechat ujít premiéru vlastního filmu.

Celá kampaň byla podpořena i navigačním systémem Waze. Kdykoliv někdo procházel některým z uvedených míst, objevila se hláška „Tady byl Kong“. Kongovy otisky se také zobrazovaly na Google Earth.

Zdroj: Adweek

 

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: