Počet vašich fanoušků se sníží. Mrtví a ti se zrušenými účty se nepočítají

9. 3. 2015 | Petr Michl

Počet fanoušků u vašich stránek se pravděpodobně v průběhu příštích týdnů sníží. Facebook oznámil, že přestane počítat lajky stránky od těch, kteří svůj profil sami deaktivovali, a od těch, jež jsou mrtví.

Facebook samozřejmě nemá žádné měřidla životních funkcí uživatelů a zesnulé od těch, co se jen na Facebooku nijak neprojevují, nedokáže odlišit. V druhém případě tak mluvíme přesněji o profilech, které byly pozůstalými přeměněny do „vzpomínkového módu". Pokud by byl některý z deaktivovaných účtů znovu obnoven, like stránky se pak znova automaticky připočte.

Podniky používají data o publiku stránek proto, aby porozuměly, o co se jejich fanoušci zajímají," uvádí Facebook ve svém blogovém příspěvku. Přistupuje k tomuto kroku proto, aby správci stránek měli skutečný přehled o tom, jak velká jejich komunita fanoušků je. Ti chytří už ostatně dávno jejich celkový počet neberou jako tu nejdůležitější metriku.

Zdroj: Facebook for Business

Tip redakce:

Sociální média se stala součástí našich životů, a tak není jistě od věci, že Facebook nedávno umožnil něco jako závět - alespoň tedy ve smyslu zvolení posmrtného správce osobního účtu. Přečtěte si o tom více v článku Uživatelé Facebooku si mohou zvolit, kdo jim bude spravovat profil po jejich smrti.

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: