Podívejte se na kultovní memy rozšířené díky nové AI funkci Photoshopu

16. 6. 2023 | Petr Michl
Funkce Generative Fill ve Photoshopu dokáže snadno rozšířit velikost fotografie tím, že sama fotorealisticky dokreslí scénu. Co skutečně hořelo u memu s dívkou s potutelným úsměvem stojící před doutnajícím požárem? Jak vypadá kancelář optimistického důchodce u počítače? Na to vše můžete nyní díky AI najít odpovědi.

 

Memy se staly etablovaným prostředkem digitální komunikace. Jsou potvrzením toho, že obrázek toho řekne mnohdy více než 1000 slov. Ty nejpopulárnější se navíc stávají často popkulturní referencí, kdy je účinek „sdíleného vědomí“ znásobený tím, když někdo další chtěl na danou věc zareagovat tou samou fotkou nebo GIFem. Může se to stát přitom snadno. Hoďte myší, kdo nikdy neviděl kapitána Pickarda s tváří skrytou v dlani a nepomyslel na něj, když prožíval „facepalm moment“.

Populární memy s sebou nesou ale i tajemství. Jak se staly ty fotografie tak populární? A jak vypadala celá situace, když byly pořízeny? Umělá inteligence pomůže nyní minimálně s tím, jak mohla vypadat scéna populárních memů při širším záběru.

Velkou službu nové AI funkci programu Photoshop nazvané „Generative Fill“ učinil @StepnEurope, když s její pomocí rozšířil populární memové fotografie, které si můžete prohlédnout níže.

Kvalita tohoto rozšíření je až překvapující. U vydavatele Marketing Journalu, Focus Agency, jsme funkci Generative Fill využili třeba pro rozšíření snímku na šířku, když byl dostupný jen s nevhodnou orientací na výšku.

Vysvětlení toho, jak Generative Fill funguje, nabízí video od výrobce Photoshopu, Adobe, níže.

Kam dál?

Je fascinující, jak se vývoj AI žene rychle kupředu. Loni na podzim vyžilo Nestlé AI k rozšíření slavného Vermeerova obrazu, Mlékařka, v rámci kampaně pro francouzskou značku jogurtů La Laitière. S funkcí Outpainting v DALL-E 2 to vyžadovalo více než 1000 promptů.

Video zachycující postupné rozšiřování plátna naleznete zde.

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: