Podle Sony bude do pěti let více prodaných ebooků než knih

3. 6. 2010 | ILE
Steve Haber, prezident divize digitální četby společnosti Sony se nechal slyšet, že do pěti let globální objem prodeje ebooků překročí objem prodaných skutečných knih. Sony, aby dodalo váhu jeho slovům, označila tuto předpověď za "velmi přesnou". "Když jsem před třemi lety říkal, že tato situace nastane do deseti let, spletl jsem se," uvedl Haber.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sony.cz

Steve Haber, prezident divize digitální četby společnosti Sony se nechal slyšet, že do pěti let globální objem prodeje ebooků překročí objem prodaných skutečných knih. Sony, aby dodalo váhu jeho slovům, označila tuto předpověď za "velmi přesnou".
"Když jsem před třemi lety říkal, že tato situace nastane do deseti let, spletl jsem se," uvedl Haber. "Teď mohu téměř garantovat, že převážení digitálního obsahu nad tím fyzickým můžeme očekávat již do roku 2015."

Za silnými slovy stojí mimo jiné strategické rozhodnutí Sony, které definitivně přiznalo, že prodej elektronických knih překročil no-return point. Na to se vážou i další aktivity, které na základě toho Sony v oblasti digitální četby zrealizuje.

V současné době má společnost v portfoliu digitálních čteček tři zařízení. Úspěch iPadu však Sony přesvědčil, že na trhu je místo pro další multifunkční zařízení, které čtečku digitálních knih integrují, ale nepovažují ji za svou primární funkci. Právě v tomto segmenru se chce Sony dále rozvíjet.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: