Podzimní programové změny na Radiožurnálu

30. 8. 2010 | ITO
Radiožurnál připravil na podzim programové změny, spuštěny budou od 1. září. Dotknou se především odpoledního bloku. Cílem změn je zpřehlednit a odlehčit Odpolední Radiožurnál svým posluchačům, kterým v něm dosud chyběly záchytné body. Vedle přehledného schématu ranního a dopoledního vysílání, bylo odpoledne problematické.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Radiožurnál připravil na podzim programové změny, spuštěny budou od 1. září. Dotknou se především odpoledního bloku. Cílem změn je zpřehlednit a odlehčit Odpolední Radiožurnál svým posluchačům, kterým v něm dosud chyběly záchytné body.

Vedle přehledného schématu ranního a dopoledního vysílání, bylo odpoledne problematické. „Nynější odpoledne jsou pro posluchače příliš těžká. Odpolední proud je primárně zpravodajský, děje se mnoho událostí a protože Radiožurnál disponuje nejširší sítí zpravodajů, snažíme se v něm odehrát co nejvíce zpravodajských vstupů. Tím se stává relativně těžkým na poslech a není tam možnost oddechu,“ vysvětluje Hana Hikelová, ředitelka zpravodajských stanic ČRo.

Cílem změn je odlehčit a zpřehlednit odpolední vysílání. Všechny vstupy budou proto soustředěny do hlavních zpravodajských pořadů, kterými jsou nově Zprávy o čtvrté a Zprávy o šesté. Program okolo nebudou tvořit jen těžká témata, například politická, ale více zajímavostí, informací o cestování apod. Zprávy o čtvrté budou složené z autentických vstupů reportérů přímo z terénu a Zprávy o šesté pak souhrnem dne, ve kterém se posluchači dozvědí vše podstatné v deseti minutách.

Další změnou a pevným bodem bude 17. hodina, na kterou se přesouvá Dvacet minut Radiožurnálu z původních 17.35 hod. „Tento krok pomůže „Dvacítku“ oddělit od Zpráv o šesté, aby nevznikala dosavadní souvislá plocha půldruhé hodiny mluveného slova. Nyní mezi nimi bude půl hodina podvečerního proudu,“ dodává Hana Hikelová. Dvacet minut Radiožurnálu zároveň obměnil moderátorskou dvojici. Helenu Šulcovou, která získala stipendium na univerzitě v Bonnu, vystřídala vedle Martina Veselovského Štěpánka Čechová, dosavadní moderátorka zpravodajství.

V důsledku změn bude i hlavní polední zpravodajská relace přejmenovaná na Zprávy o dvanácté. Na hlavní polední a podvečerní zpravodajské pořady bezprostředně naváže publicistika pod názvem Ozvěny dne (po-pá 12.10 a 18.10 hod).


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: