Instagram testuje nahrávání příspěvků z desktopu

27. 5. 2021 | Eva Dragulová
Social media manažeři nejspíš zajásají: Instagram je totiž ve fázi testování zveřejňování příspěvků přímo z desktopové aplikace. Jak to bude vypadat a co se změní?

Instagram konečně inovuje a potěší především správce sociálních sítí. Podle screenů, které na svém Twitteru zveřejnil vývojář Alessandro Paluzzi, totiž budeme mít možnost přímo z desktopové aplikace publikovat příspěvek do feedu, včetně všech filtrů a různých editací, které běžně využíváme v mobilní verzi. 

Jak vidíte na obrázku výše, v desktopové verzi přibude nahoře nová ikona+“. Když na ni kliknete, tak budete mít možnost přidat fotku či video přímo ze svého počítače. Instagram se primárně zaměřuje na svou mobilní aplikaci, ale toto by mohlo pomoci všem lidem, kteří na oblíbenou sociální síť publikují pravidelně obsah. Už vloni Instagram umožnil uživatelům sledovat na desktopové verzi živé přenosy a přidání dalších funkcionalit je jistě vítané. Novinka se podle všeho zatím nebude týkat Reels a Stories, ale i tak vám nástroj může pomoci s obsahem na Instagramu lépe pracovat. 

Další vývojář Ahmed Ghanem přišel na ještě jednu zajímavost: na možnost přímého uploadování videí do IGTV z desktopové verze Instagramu. Je to rozhodně přívětivý krok směrem k uživatelům.

Momentálně můžete k publikování obsahu na Instagram využívat Facebook Creator Studio, ale ani tato aplikace vám nebude nápomocna, co se plánování Stories týče. A momentálně velmi oblíbené Reels skrze tento nástroj také nezveřejníte.  

Nové desktopové vychytávky pro Instagram ocení spíše firmy. Pro běžné uživatele, kteří jsou zvyklí používat mobilní verzi, to nejspíš tak podstatné nebude. Uvidíme, s čím dále Instagram přijde, ale jako člověk, který se sítěmi dennodenně pracuje, bych opravdu ocenila spolehlivou možnost plánování Stories (ty zatím můžete na mobilu plánovat skrz Facebook Business Suite) a přidávání Reels na desktopu.Tak snad se někdy dočkáme. 

Zdroje: Social Media Today

 

Kam dál?

Nástroj pro správce Stránek, Facebook Business Suite, má v budoucnu nahradit Business Manager a Facebook do něj dává už nyní funkce navíc, zejména možnost nastavovat dopředu publikaci Stories na FB a Instagramu

Štítky dokumentu: Instagram
Sdílejte tento článek:
Podobné články: