PPF Partners skupuje s italskými partnery ukrajinské kabelové televize

2. 2. 2011 | ČTK
Společnost PPF Partners ze skupiny podnikatele Petra Kellnera skupuje společně s italskými partnery menší ukrajinské kabelové televize, které hodlá podle dostupných informací spojit do jednoho celku, zvýšit tak jejich hodnotu a následně prodat. Píše to dnes deník E15.

Ilustrační obrázek, zdroj: www.sxc.hu

Společnost PPF Partners ze skupiny podnikatele Petra Kellnera skupuje společně s italskými partnery menší ukrajinské kabelové televize, které hodlá podle dostupných informací spojit do jednoho celku, zvýšit tak jejich hodnotu a následně prodat. Píše to dnes deník E15.

Fondy PPF Partners jsou investičním pilířem typu private equity v rámci stejnojmenné skupiny a ukrajinské zdroje uvádějí, že tato společnost již nakoupila více než 20 kabelových operátorů či menších telekomunikačních firem, informuje E15 s tím, že poslední akvizicí, kterou schválil ukrajinský antimonopolní úřad, je provozovatel kabelové televize Vsjegda Chorošij Production ve městě Lucku.

"Zmiňovaná aktiva jsou v portfoliu private equity fondů PPF Partners, společného podniku PPF a Generali. V souladu se standardy private equity neposkytujeme žádné podrobné informace o těchto aktivech," uvedl mluvčí PPF Alexej Bechtin.

E15 píše, že podle ukrajinských zdrojů PPF Partners do kabelových televizí investovala minimálně 50 milionů dolarů (zhruba miliardu korun). Čeští investoři nakupují od konce roku 2007 prostřednictvím společnosti Odeko, kterou ovládají právě fondy z Kellnerovy skupiny. Na počátku byl nákup čtyř místních kabelových televizí ve Lvově a tamního provozovatele internetových služeb. Pak následovala další města - Záporoží, Černovice, Ternopol a menší města hlavně západní Ukrajiny.

Investice do kabelových televizí mají smysl v souvislosti s očekávanou konsolidací trhu, která by mohla kopírovat vývoj v jiných zemích, pokračuje E15. Kupříkladu v Česku skončila řada menších operátorů pod střechou UPC, jež má dnes podle jejího mluvčího Františka Maliny s přibližně 520.000 domácností téměř poloviční podíl na trhu kabelových televizí. I tak v Česku ještě působí řada menších hráčů a v malých městech provozují kabelové sítě tamní samosprávy, připomíná E15.

Investice typu private equity původně spadaly pod společnost PPF Investments (PPFI), která sice investovala finance Petra Kellnera, ale byla od skupiny PPF formálně oddělená. Od října 2009 ale odkupovala aktiva PPFI přímo skupina PPF, převážná část jich přešla do struktury PPF Partners za zhruba 250 milionů eur. PPFI už dnes figuruje prakticky jen jako minoritní akcionář ruské pojišťovny Ingosstrach, píše E15.

Ukrajinský trh se podle E15 rozhodla opustit jiná společnost ze skupiny PPF - poskytovatel spotřebitelského financování Home Credit. Ten oznámil dokončení prodeje svých aktiv ukrajinské retailové bance Platinum Bank, která získává v dosavadní společnosti Home Credit Bank Ukrajina stoprocentní podíl. Značka Home Credit tak z ukrajinského trhu zmizí, uzavírá E15.

Štítky dokumentu: Podpora prodeje

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: