Představuje home office ohrožení zaměstnaneckého poměru? Náznak od CEO deníku Washington Post vyvolal stávku zaměstnanců

21. 5. 2021 | Eva Dragulová
Při pandemii nebylo zbytí – museli jsme se naučit efektivně zvládat práci převážně z domova. Nyní firmy vyzývají zaměstnance, aby se vrátili zpět do kanceláří. Ne všichni jsou však z této myšlenky nadšení…

Chvíli trvalo, než jsme si na to zvykli. Práce z domova, mnohdy s dětmi na krku, přerušované cally, při kterých do kamer lezla domácí zvířata a potomci… Začátky byly těžké. Ale zvykli jsme si a přizpůsobili se poměrně pružně dané situaci. Firmy šláply do onlinu. Zaměstnanci se naučili si lépe rozčlenit pracovní den. Zdálo by se, že to přineslo jen samé výhody. Ale často se ozývaly nesmělé hlasy lidí, kterým chyběl small talk u kávovaru, z něhož by vzešlo řešení problému či kreativní nápad, který nás v izolaci domova ne a ne napadnout. 

Za dobrotu na kontrakt

Home office má své výhody a nevýhody. Ředitelka deníku Washington Post, Cathy Merrill, se zaměřila v komentáři s původním titulkem „Jako CEO chci, aby mí zaměstnanci pochopili, že když se nevrátí zpět do kanceláře, riskují“ spíše na negativa. Takto uvedený článek nemohl zůstat bez odezvy a tipujete správně, že nebyla právě příznivá. Rok, kdy se zaměstnanci potýkají s tzv. stavem „nového normálu“, byl náročný pro všechny. A vyhrožovat jim, že když se nevrátí do kanceláře, nebudou považováni za plnohodnotné zaměstnance? To byla poslední kapka, která vyvrcholila v jednodenní stávku.

I když pro vás návrat do kanceláře může být nepříjemný, největší výhodou bude zajistit si své místo,“ napsala Cathy Merril a zaměstnance WP tím zcela šokovala.

 

Dali o článku vědět světu hromadně na svých twitterových účtech. Cathy Merril své stanovisko obhajuje tak, že když nebudou zaměstnanci v kancelářích, není důvod, aby měli zaměstnanecké výhody. Naopak dává smysl, že by se z nich pak stali OSVČ, kteří si nastaví hodinovku, a podle ní budou placeni. 

Štítky dokumentu: LinkedIn
Sdílejte tento článek:
Podobné články: