Přehrávač iPod slaví už 10 let

25. 10. 2011 | BVo
Je tomu už deset let, co Steve Jobs představil vůbec první hudební přehrávač iPod. Jednoho z nejoblíbenějších produktů společnosti Apple se prodalo už více než 300 milionů kusů.

Legendární hudební přehrávač od americké společnosti Apple slaví kulaté výročí. Steve Jobs jej představil před deseti lety, 23. října 2001. Tehdy tradiční výrobce počítačů se tímto krokem vrhl do výroby spotřební elektroniky a vydobyl si na trhu důležité postavení.


Před deseti lety byla už na trhu nemalá nabídka hudebních přehrávačů od různých výrobců. První iPod se měl od ostatních odlišovat. Apple chtěl zákazníkům nabídnout přehrávač, který by byl malý, snadno a jednoduše ovladatelný, s dostatečně velkou kapacitou, dlouhou výdrží a slušivým designem. I přes poměrně vysokou cenu 399 dolarů nakonec uspěl a spolu s online obchodem iTunes pak změnil pohled na prodej hudby pomocí internetu.


Firma se nedávno pochlubila, že prodala už více než 300 milionů kusů iPodů. V současné době se prodává ve čtyřech verzích – iPod Nano, iPod Touch, iPod Shuffle a iPod Classic, která se prvnímu modelu podobá nejvíce.

 

Zdroj: www.techcrunch.com, www.businessinsider.com
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: