Premiéra snímku "Život v jednom dni" bude 27. ledna na YouTube

6. 1. 2011 | ITO
Režisér Kevin Macdonald a jeho tým dokončil experimentální film „Život v jednom dni“, který dokumentuje život na Zemi 24. července 2010 tak, jak jej zaznamenali uživatelé YouTube. Z 80 000 klipů jich režisér Macdonald vybral několik set a vytvořil devadesátiminutový dokument.

YouTube, zdroj: www.youtube.com

Režisér Kevin Macdonald a jeho tým dokončil experimentální film „Život v jednom dni“, který dokumentuje život na Zemi 24. července 2010 tak, jak jej zaznamenali uživatelé YouTube. Z 80 000 klipů jich režisér Macdonald vybral několik set a vytvořil devadesátiminutový dokument. Na světovou premiéru filmu, která proběhne 27. ledna 2011 na festivalu Sundance, bylo pozváno i 26 tvůrců nejzajímavějších klipů. Všichni přispěvatelé, jejichž klipy se ve filmu objeví, budou uvedeni jako spolurežiséři dokumentu.

Kevin Macdonald obdržel přes 4 500 hodin videoklipů ze 197 zemí. 26 tvůrců pozvaných na premiéru filmu pochází ze zemí od Ukrajiny po Egypt. Film odráží celou škálu životních situací a příběhů, například video o korejském cyklistovi, který jezdí devět let po různých zemích světa, mladé mamince, která bojuje s rakovinou, nebo ruského vyznavače parkouru, který si z Moskvy udělal hřiště.

Producent filmu Ridley Scott o něm říká: „Je úžasné, že se povedlo shromáždit tolik materiálu z celého světa a od tolika přispěvatelů. Věřím, že „Život v jednom dni“ přesvědčí víc lidí, aby vzali kameru a zaznamenali svůj život.“

Do YouTube experimentu se aktivně zapojili i čeští uživatelé, kteří celkem poslali 472 příspěvků a předstihli tak i země jako je Indonésie, Čína nebo z evropských zemí Maďarsko. Do celovečerního filmu byl z celého světa vybrán také jeden český videoklip kameramana a střihače Sergeje Kondakova, který zachycuje narození žirafího mláděte v Zoo Praha.

Sám režisér Kevin Macdonald o výrobě filmu prohlásil: „Pro mě a náš tým byla práce na Životu v jednom dni neobyčejně inspirativní. S tím, jak jsme získávali vhled do mnoha lidských životů a příběhů, získávali jsme pocit, že můžeme každý den udělat 20 různých filmů.“ Dále říká: „Skládám velkou poklonu umění, schopnostem a tvořivosti těch tisíců přispěvatelů, kteří nám umožnili vytvořit silný, soudržný a poutavý film, který divákům dá dobrou představu toho, jaké bylo žít 24. července roku 2010.“

Premiéru filmu mohou uživatelé exkluzivně zhlédnout na kanálu youtube.com/lifeinaday 27. ledna 2011 v 6:00 hodin večer MT (v ČR ve 3:00 ráno). Po premiéře filmu proběhne diskuze s autory a pozvanými spolutvůrci moderovaná ředitelem festivalu Sundance Johnem Cooperem. Druhou šanci zhlédnout dokument s titulky v češtině i dalších 24 jazycích budou mít uživatelé o den později, tedy 28. ledna 2010 v 19:00 hodin našeho času.

Štítky dokumentu: YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: