Přichází Hemperor, maskot nejvíc cool piva na světě

24. 5. 2018 | Milada Zemanová
Kombinace chmele a konopí, přesně to v sobě obsahuje nové pivo s názvem The Hemperor HPA. Vizuální identita nové značky staví na symbolech marihuany s tradičními pivními motivy a na tom, že pivo je cítit jako pořádný pytel trávy.

Dnes máme to potěšení, seznámit vás s Hemperorem. Je to klidný muž, královského vzezření, s travnatou korunou, výrazným náhrdelníkem a křovinatým knírem. Je to symbol benevolentního vládce, jenž stojí v čele magického království. Zmíněné království je plné roztomilých chlupatých lesních tvorů, pohybuje se v něm mluvící slunce a navíc produkuje nejstylovější pivo, které kdy bylo vyrobeno (alespoň podle Hemperora).

Chtěli byste na takovém místě bydlet nebo ho aspoň navštívit? To prozatím není možné, nicméně můžete si vychutnat produkt tohoto království. A tím je celoroční řemeslnické pivo z pivovaru New Belgium, které v sobě halí tak silný čichový odér, že dokáže naplnit celou místnost. To alespoň tvrdí Shaun Belongie, vedoucí marketingu v New Belgium.

Zmíněná vůně vzniká proto, že je pivo vytvořeno z chmele a konopí a pivovarníci chtěli, aby bylo cítit jako pořádný pytel trávy. A proč zrovna jméno Hemperor? Jedná se o velmi příhodnou složeninu dvou angických slov: hemp (konopí) a emperor (císař).

Hemperor se může zdát možná trošku „sjetý”, nicméně jeho pivo nezpůsobuje žádné psychoaktivní stavy, než které přivozuje klasické pivo se 7 % alkoholu..

Belongie uvedl, že kampaň staví na vtípcích z komunity uživatelů marihuany, nicméně snažili se, aby se jimi pobavila i širší veřejnost.

Jednotlivá videa představují nejen samotný nápoj, ale také postavu Hemperora. Zjistíme tak, že má rád králíčky, voní mu knír a stále chová city ke své bývalé lásce. Na další animovaná videa s Hemperorem se podívejte níže.

Tento pivní nápoj vznikal celkem 2 roky a na jeho image se podílela agentura ze San Francisca, Erich & Kallman. Uvést produkt na trh nebylo vůbec jednoduché, protože federální pokyny v USA omezují použití určitých částí konopí coby složku piva. Coby výsledek své dlouhé cesty k výrobě se značka stala obhájcem průmyslového konopí a spolupracuje s firmou se jménem country legendy Willie Nelson GCH Inc. na podpoře lobby za konopí.

Přiznejme si, že pivovary se už roky snaží do chm ele dodat konopnou vůni, ale vždycky něco chybí," uvedl Ross Koenigs, výzkumný a vývojový pivovarník v New Belgium. „Hemperor HPA je pravděpodobně první pivo, které nabízí smysluplné konopné příchutě a vůně."

Kromě videí je zmíněné pivo k vidění na billboardech a v časopise Rolling Stone.

Samotné pivo je například v Kansasu zcela zakázáno a to právě z důvodu přítomnosti konopí. Nicméně, jaká byla cesta za uvedením piva na trh a s čím vším se museli tvůrci potýkat, se můžete podívat ve videu níže.

Zdroje: Adweek, The Hemperor, Craft Beer, The Cannabist

Štítky dokumentu: Budování značky

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: