Primark uvádí kolekci přizpůsobivé módy pro potřeby osob se zdravotním postižením

19. 1. 2024 | redakce, TZ
První čtyřdílná kolekce spodního prádla byla navržena s ohledem na potřeby osob se zdravotním postižením, další budou následovat. Zahrnuje podprsenky a kalhotky s magnetickým zapínáním.


Zdroj: fotografka Esme Moore, Primark

Společnost Primark dnes uvádí na trh svou první kolekci přizpůsobivého spodního prádla, jejímž cílem je učinit přizpůsobivou módu. Nová čtyřdílná kolekce bude k dostání v pražské prodejně na Václavském náměstí. Kolekce byla představena spolu s dalšími plány na změnu k lepšímu tak, aby prodejny lépe sloužily zaměstnancům a zákazníkům se zdravotním postižením.

Maciej Podwojski, ředitel společnosti Primark pro střední a východní Evropu, říká:„Společnost Primark byla založena s ambicí učinit módu dostupnější pro každého, a to znamená, že je třeba reprezentovat a reagovat na různé potřeby všech našich zákazníků. S tím, jak jsme rostli, se rozšiřoval i náš sortiment a jsme hrdí na to, že můžeme nabízet specializované výrobky, které jsou obvykle dražší a dostupné pouze online. Naše první kolekce přizpůsobivého spodního prádla vznikala dva roky, máme ale ambice jít ještě dál. Je to pro nás totiž víc než jen nová řada — je to začátek zkoumání toho, jak podporujeme naše handicapované zákazníky a kolegy, a také pochopení toho, co ještě můžeme udělat, aby se Primark stal příjemnějším místem pro práci a nakupování."

Přizpůsobivé oděvy jsou určené pro potřeby osob se zdravotním postižením. Prádlo je navrženo tak, aby bylo praktické a pohodlné, disponuje tedy snadným zapínáním, magnetickými sponkami a suchým zipem. Tato nová čtyřdílná kolekce je první řadou přizpůsobivých výrobků společnosti Primark, přičemž prodejce se zavázal, že další budou následovat ještě v tomto roce. Cena se pohybuje od 260 Kč do 310 Kč a spodní prádlo je k dostání ve velikostech od 2XS do 2XL. Řada byla navržena společně s technickými specialisty, vychází ze zkušeností a názorů osob se zdravotním postižením a kombinuje diskrétní magnetické zapínání s měkkými látkami a ženskými vzory.

Řada obsahuje čtyři kusy spodního prádla:

  • Bezešvá podprsenka: Černá bezešvá podprsenka z recyklovaného nylonu s magnetickým předním zapínáním

  • Krajková podprsenka: Černá krajková podprsenka s magnetickým předním zapínáním

  • Kalhotky: Černé kalhotky s magnetickým zapínáním po obou stranách

  • Menstruační kalhotky: Černé menstruační kalhotky s magnetickým zapínáním po obou stranáchZdroj: fotografka Esme Moore, Primark

V České republice je kolekce nyní k dostání v pražské prodejně Primark na Václavském náměstí.

Vedle uvedení nové kolekce přizpůsobivého spodního prádla Primark zkontroluje své prodejny a bude hledat způsoby, jak poskytovat lepší služby a vstřícnější přístup k zákazníkům a kolegům se zdravotním postižením. V návaznosti na dosavadní práci, která zahrnuje spolupráci s handicapovanými talenty v průběhu kampaní, nabídku speciálních přístupných pokladen a šaten pro osoby se zdravotním postižením, se společnost Primark zavázala k prosazování změn v celém svém sortimentu prodejen. To bude zahrnovat podrobný průzkum prostředí prodejen a kanceláří. Tento program provede přední organizace pro zdravotně postižené AccessAble s cílem vytvořit přístupnější prostředí pro zákazníky a zaměstnance. Primark rovněž spolupracuje s aktivistkou za práva zdravotně postižených Dr Shani Dhandou, globální organizací pro zdravotně postižené Purple Tuesday a přední organizací sdružující podniky v oblasti začleňování osob se zdravotním postižením Business Disability Forum. Společnost se tak zaměří na revizi politik a procesů, čímž se zvýší kultura přístupnosti v celém podniku.


Zdroj: fotografka Esme Moore, Primark

„Pro lidi s postižením je nakupování oblečení v mainstreamových prodejnách stále problémem. Snadný přístup do obchodů a možnost výběru oblečení, které odpovídá jejich potřebám, není bohužel pro mnoho zdravotně postižených spotřebitelů normou. Purple Tuesday je iniciativa, která usiluje o zlepšení zákaznických zkušeností zdravotně postižených lidí na celém světě. Jsme rádi, že můžeme spolupracovat se společností Primark na její cestě k začlenění osob se zdravotním postižením a podpořit ji při dosahování cílů v oblasti přístupnosti a odstraňování překážek, kterým čelí lidé se zdravotním postižením." řekl Mike Adams OBE, zakladatel Purple Tuesday,

Tip redakce

Zdroj: Primark

Tato řada je nejnovější v rámci závazku společnosti Primark podporovat a posilovat postavení žen a zpřístupňovat specializované a inovativní výrobky co největšímu počtu žen. Řada Primark Supporting Women for Life zahrnuje menstruační kalhotky, řadu pro menopauzu a podprsenky určené pacientkám po operaci

 
Štítky dokumentu: Formy PR

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: