Prodej digitální hudby v České republice - Bontonland vstupuje na trh

20. 2. 2012 | BD
Naučí se Češi kupovat digitální hudbu? Bontonland věří, že ano.

K obchodům s digitální hudbou v našich luzích a hájích jako je MusicJet, Supraphonline, Deezer a iTunes v dubnu přibude i největší česká síť obchodů prodávající hudbu - Bontonland. Počet hudebních kousků, které bude mít “na skladě”, je kolem půl milionu skladeb. Vedle velkých hudebních firem má majitel Bontonlandu Lešek Wronka v plánu i zařazení hudby od menších nezávislých labelů.

Po období, kdy se u nás v podstatě nedala digitální hudba stahovat legálně, jsme se dostali do bodu, kdy je trh možná už přehlcen. Bontonland chce sice nabídnout půl milionu skladeb, ale jiné obchody s digitální hudbou jsou na tom lépe.

MusicJet má databázi 3x větší, francouzský Deezer má ve své nabídce dokonce přes 13 milionů hudebních kusů. Obě tyto služby jsou si i navzájem podobné, skladby si nekupujete jednotlivě, ale za měsíční paušál je můžete streamovat.

Bontonland také plánuje předplatné v podobě paušálů, ale nabídne i možnost zakoupení jednotlivých skladeb či alb. „Naše ceny by se měly pohybovat někde mezi cenami hudby na iTunes a fyzických nosičů,“ naznačil Wronka. V českém iTunes Store je možné jednu skladbu koupit za 25 korun a jedno album od 125 do 250 korun. Navíc iTunes nabízí vedle hudby i filmy, knihy nebo přednášky. V Česku se ale příliš nerozjel.

Hrozbu pro Bontonland představuje i Supraphonline. Aby mohl konkurovat ostatním, nasadil nižší ceny. Cena za skladbu je od 15 korun, za album začíná na 69 korunách, obecně je asi o 20 % levnější než iTunes. Jak uspěje Bontonland tak není vůbec jisté.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: