Prodeje chytrých telefonů a tabletů v příštím roce přesáhnou miliardu prodaných zařízení

7. 11. 2012 | Bednářová Daniela
Příští rok bude výrazně překonán rekord v prodeji mobilní telefonů a tebletů, tento rok se jich prodá 800 milionů, příští už 1,2 miliardy.

Prodeje chytrých zařízení jen tak neustanou. Smartphony a tablety budou v následujících letech výrazně rozšířenější než dnes. Podle analýzy společnosti Gartner by se v příštím roce mělo prodat 1,2 miliardy chytrých telefonů a tabletů. Ještě letos by i s vydatným přispěním vánoční sezóny mělo být prodáno 821 milionů kusů těchto chytrých zařízení.

 

Dosažení těchto závratných čísel by měl napomoct i rostoucí zájem firem o tablety jako důležitého prostředku k mobilitě zaměstnanců. Většinou to bývá tak, že přechod společností k novým technologiím o něco zaostává za běžným trhem spotřebitelů. U tabletů tento trend není tak výrazný. Popularita malých, chytrých a přenosných zařízení ve firemním styku bude navázána na popularitu těchto zařízení mezi lidmi obecně. Do roku 2016 by podle předpovědi společnosti Gartner měla vybavenost firem tablety zvýšit až trojnásobně. Letos prodej tabletů do firem odhaduje kolem 13 milionů kusů, v roce 2016 by to mělo být kolem 53 milionů tabletů. Podle viceprezidnetky společnosti Gartner Caroliny Milanesi by ale tablety a smartphony neměly zcela nahradit klasické a počítače a notebooky.

Svůj podíl by na zisku z prodeje tabletů mohl mít i Microsoft. Jejich Windows 8 by na poli operačních systémů měly být v roce 2016 na třetí pozici za iOS od Apple a Androidem. Co se týče operačních systémů v chytrých telefonech ve firmách, měl by Android v roce 2016 dominovat. Alespoň ve firmách v Evropě a Severní Americe. Androidu pomáhá, že je v přístrojích s širokou cenovou škálou. Stal se tak poměrně rychle hlavním konkurentem Applu na poli vybavení firem.

Zdroj: www.techcrunch.com 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: