Programování je pro holky! Zpěvačka Doja Cat je učí kódovat přímo ve svém videoklipu

15. 12. 2021 | Eva Dragulová
Povzbuzovat dívky už od raného dospívání, že mohou dobýt svět technologií, IT odvětví velmi pomůže. Úspěšná rapperka Doja Cat se novým klipem k písni Woman snaží gender gap v IT překonat a motivovat ženy k programování.

Nezisková organizace Girls Who Code se spojila s úspěšnou zpěvačkou Doja Cat, aby společně vytvořili první interaktivní videoklip Woman, které vás vtáhne do programování. A je to opravdu zážitek.

 

Výše uvedený klip může s pomocí vašeho (třeba i nově zrozeného) programátorského umu nabírat nové podoby. Když vstoupíte na stránky www.dojacode.com, při pohybu myší se vám zpěvačka Doja Cat nejprve rozpixeluje. Na další stránce uvidíte 3 hvězdy, každá z nich reprezentuje jiný programovací jazyk (žlutá CSS, modrá Javu a růžová Python). Jakmile kliknete na ikonku přehrát, zážitek začíná. Skoro ihned si můžete vyzkoušet programování v praxi, pár vteřin po začátku klipu si navolíte, jakou barvu budou mít zpěvaččiny dlouhé nehty. 

 

Doja Cat svým fanouškům v klipu umožňuje odemknout díky jednoduchým programovacím příkazům upravené záběry, a přitom je zábavnou formou učí pronikat do programovacích jazyků. Ve chvíli, kdy se klip zastaví, máte možnost v řádku dopsat s nápovědou kousky kódů. Někde budete měnit název města a taky časové zóny podle toho, kde se místo nachází. Na konci klipu si budete moci uložit své personalizované snímky podle toho, jak jste si děj příběhu programovacími příkazy postupně upravovali, a můžete je sdílet na svých sociálních sítích.

Zpěvačka je ze spolupráce nadšená: „Fanoušci a fanynky si na microsite vyzkouší programování, a díky němu si taky odemknou ve videu speciální funkce a obsah. Bude to úžasné.“ 

Tarika Barrett, generální ředitelka Girls Who Code, k tomu dodává:

 

„Z první ruky víme, že dívky a mladé ženy jsou dnes jedny z nejvlivnějších tvůrkyň. Málo z nich však ví, že mohou mít úspěšnou kariéru v informatice a že jim tento obor může otevřít celou škálu možností, jak rozvíjet své vášně. Naučit se kódovat vám umožní měnit svět kolem vás.“ 

Nezisková organizace Girls Who Code se dlouhodobě snaží upozorňovat na problémy, kterým ženy v technologických odvětvích čelí. Dodávají jim svými aktivitami potřebné sebevědomí, ukazují jim, že i ony mohou v této oblasti vynikat a že IT rozhodně není jen doména mužů. Video s Doja Cat je skvělým příkladem toho, jak udělat programování atraktivní třeba i pro dospívající dívky.

Zdroje: Adweek, The Verge

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: