Prozkoumejte americké národní parky díky 360° virtuálními tour od Googlu

26. 8. 2016 | Kateřina Tauchenová
Chtěli byste vidět americké národní parky, ale letět do USA se vám nechce? Díky novému projektu od Googlu si je nyní prostřednictvím virtuální reality můžete prohlédnout z pohodlí domova.

Díky moderním technologiím už nemusíte cestovat, abyste se mohli podívat, jak to vypadá na druhém konci světa. Pomocí virtuální reality a 360 stupňových videí se tam můžete přesunout během několika vteřin, aniž byste se museli hnout ze svého gauče. Nejnovější destinací, kterou si takto můžete prohlédnout, jsou americké národní parky.

Google totiž u příležitosti stého výročí amerických národních parků představil umělecko-kulturní výstavu a interaktivní dokument s názvem „Skryté světy národních parků“.

Projekt umožňuje absolvovat 360 stupňovou tour po některém z nejvíce nepřístupných ale o to krásnějších národních parků ve Spojených státech. Namísto tour po velmi známých a hojně zdokumentovaných parcích, jako jsou Yosemite nebo Grand Canyon, nabízí tento virtuální zážitek pohled na málo známé parky – ledovce v parku Kenai Fjords na Aljašce, vulkány na Havaji, Carlsbadské jeskyně v Novém Mexiku, Bryce Canyon v Utahu a park Dry Tortugas na Floridě.

Celou virtuální tour vás provede správce daného parku, který vám také „dovolí“ dělat věci, které nebývají běžnou součástí prohlídky parku – například proletět se nad stále aktivními vulkány na Havaji, potápět se u korálových útesů na Floridě nebo kličkovat na kajaku mezi aljašskými fjordy.

Virtuální prohlídky jsou dostupné online na webových stránkách projektu, v aplikaci  Google Arts & Culture App ve verzi pro iOS a Android, a také ve zvláštní aplikaci Google Expeditions určené k používání při interaktivní výuce ve třídě.

Aplikace Google Expeditions je výukovým nástrojem od Googlu, který umožňuje studentům spolu s jejich učiteli v roli průvodců procestovat svět. Aplikace momentálně nabízí 360 stupňové a 3D fotografie více než 200 míst po celém světě a ve spojení s brýlemi pro virtuální realitu Google Cardboard i virtuální zážitek pro celé třídy školáků.

 

Štítky dokumentu: Google
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.