Průzkum: Vydavatelům se nejvíce vyplácí video reklama na Facebooku

14. 7. 2016 | Jakub Hort
Facebook vévodí video reklamě a i pro vydavatele je první volbou. Nechtějí ale využívat Instant Articles.

Podle portálu eMarketer přinesou videa v tomto roce více než 10 miliard dolarů reklamních příjmů. Vydavatelé obecně považují videa jako trend, který je nejvíce ovlivňuje. V novém průzkumu od firmy Mixpo, jež proběhl na 250 marketérech amerických vydavatelů, vyšly najevo největší výzvy se kterými se při své práci setkávají.

Facebook se stal platformou,která dominuje všem ostatním kanálům. Hlavně tuto sociální síť marketéři využívají k šíření svých videí. Polovina vydavatelů v průzkumu řekla, že reklamní videa šířila na Facebooku, méně než třetina využila YouTube, pouze 17 % dotázaných vložilo a promovalo video na Twitteru a 13 % zvolilo Instagram.

„Největším trendem v digitální reklamě je video. Jako televizní společnost produkujeme tuny prémiového obsahu, kterého stále není dost. To nám dává možnost nabízet divákům stále nové produkty,“ řekl manažer televizní společnosti WESH Lindsey Lawson.

Vydavatelé samozřejmě mohou rozšířit své pole působnosti i mimo své hranice. Toto rozhodnutí jim ale musí přinést dostatečný užitek. Z průzkumu například vyšlo najevo, že pouze 13,6 % vydavatelů využívá nebo plánuje využít Instant Articles od Facebooku. Hlavní důvod tak malého procentuálního počtu leží z velké částí právě v kontrole, kterou by Facebook získal nad monetizací reklam.

Jedním z důvodů, proč Facebook přerostl YouTube přes hlavu, je schopnost dosáhnout na konkrétní uživatele a nezávislost na cookies. Mezi největší postrachy vydavatelů patří schopnosti správné atribuce a měření společně s viditelností reklam. Tyto 3 možnosti dostaly shodně 69 % hlasů. Téměř polovina oslovených se obává zvýšené konzumace digitálního obsahu na mobilních zařízeních a jen o pár procentních bodů níže se umístilo blokování reklam.

Celou studii si můžete po registraci stáhnout přímo ze stránek Mixpo.

Zdroj: MarketingLand

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.