První francouzské svatbě homosexuálů z tohoto týdne předcházela svatba přes Google Hangouts

31. 5. 2013 | BeDa
Google slaví úspěch. Jeho podpora homosexuálů nese ovoce. Ve Francii už jsou sňatky párů stejného pohlaví legální.

Ve středu 29. května Francie zažila první svatbu homosexuálního páru. Svoji zásluhu na tom si připisuje i Google, který ve spolupráci s reklamní agenturou Ogilvy Paris zařídil Francouzům ještě před schválením zákona první svatbu homosexuálů přes sociální síť. Využili u toho Google Hangouts, a  Google tak ukázal nejen to, že podporuje manželství osob stejného pohlaví, ale i řadu funkcí, které Hangouts umí. Například to, že se k jednomu video hovoru může připojit až deset počítačů. Aby byla svatba legální, byl oddávajícím belgický starosta, svatebčané ale nemuseli opustit Francii, aby se svatby mohli zůčastnit. U jedné svatby to ale neskončilo, přes sociální síť skrze Google Hangouts se vzalo více párů.


Vedení společnosti Google ve svém příspěvku na blogu napsalo, že tak ve Francii pomohli rozvinout debatu o manželství osob stejného pohlaví a dali příznivcům prostor vyjádřit se. Francie je nyní devátou evropskou zemí, kde je homosexuální sňatek legální.

 

Že se jedná pro Francii o důležité téma, dokazuje i to, že na letošním 66, ročníku mezinárodního  filmového festivalu v Cannes získal nejvyšší ocenění Palm d'Or film Blue is the Warmest Color: The Life of Adele o lásce dvou lesbiček.

Svatby přess Hangouty ale nabyly prvním počinem Googlu, ten podporuje homosexuály už nějakou dobu. 7. července 2012 spustil kampaň Legalize Love, ve které podpořil Gay Pride v Londýně, ale rozhodl se jít i dále. Pořádá semináře, podporuje různé organizace i své homosexuální zaměstnance, kteří si říkají Gayglers.

I jiné firmy dávají najevo svoji podporu homosexuálům. Diskutovaným projevem byla například sušenka Oreo s duhovou náplní. A svoji podporu vyjádřila reklamou i společnost Target.

 Zdroje: www.brandchannel.com, www.google.com

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: