Prvním vítězem amerického prezidentského klání je Google

1. 2. 2012 | Bednářová Daniela
Barack Obama využil Google+ a YouTube k prvnímu skutečně virtuálnímu video interview v historii.

Barack Obama je první americký prezident, který využil sociální sítě k přímé komunikaci s veřejností. V pondělí 30. ledna v 17:30 tamního času promluvil k publiku živě prostřednictvím Goggle+ a YouTube profilu Bílého domu.

Lidé prezidentovi USA mohli v předstihu pokládat otázky k jakémukoliv tématu skrze oficiální YouTube kanál Bílého domu. Na stránce se sešlo více než 130 tisíc dotazů z nichž 225 tisíc hlasujících vybralo otázky, na něž Barack Obama odpoví. Tyto otázky, převážně zaměřené na ekonomiku a zahraniční politiku, pak prezidentovi pokládala šestice vybraných uživatelů živě. Na záznam streamu s prezidentem barackem Obamou se můžete podívat v tomto videu:

 

Podobné setkání prezidenta USA s fanoušky po internetu již YouTube dříve zorganizoval. V lednu 2010 a 2011 moderoval šéf zpravodajství YouTube Steve Grove interview s Obamou, jemuž pokládal otázky formulované širokou veřejností. Tehdy mohl vybírat z více než 140 000 dotazů položených uživateli YouTube.Tentokrát YT ke streamování virtuálního interview s prezidentem využil také 7 měsíců fungující sociální síť Google+. "Když jsme s Bílým domem diskutovali o možnosti dalšího YouTube interiew, napadlo nás využit technologie Hangouts služby Google+. Bílý dům souhlasil, tento způsob je jedinečný pro kontakt lidu tváří v tvář s prezidentem USA," řekl mluvčí Google.

Dýchánek s prezidentem streamovaný skrze Google+ Hangouts nebyl prvním veřejným interview na sociálních sítích s vysoko postaveným politikem. Již dříve se podobného meetingu zůčastnili republikánští kandidáti na prezidenta Newt Gingrich a Mitt Romney. Prezident Obama se ke službě Google+ připojil 23. listopad, během necelého týdne zaznamenal 300 000 followerů. Pokud chcete znát prvního výherce prezidentského klání, je jím z hlediska vlastní propagace bezpochyby právě Google.

Zdroje: www.taiwannews.com, www.mashable.com

Štítky dokumentu: Google YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: