Randění od Facebooku nebude samostatnou aplikací

9. 8. 2018 | Milada Zemanová
Již několik měsíců ohlašovaná funkce Facebook Dating je nyní k dispozici zaměstnancům Facebooku. Výhledově bude k dispozici lidem starším 18 let a měla by být bez reklam.

V květnu tohoto roku Facebook představil funkci Facebook Dating. Ta měla fungovat tak, že si uživatelé založí speciální „randící“ profil a s ním budou moci procházet různé skupiny a události a spojit se s lidmi podobných zájmů. Komunikace měla probíhat v rámci speciálního chatu odděleného od klasického Facebooku a Messengeru.

Nyní, o tři měsíce později, Facebook přichází s informací, že Facebook Dating nebude samostatná aplikace a navíc bude nejprve k dispozici pouze v Americe a pro uživatele starší 18 let.

V květnu, po oznámení této nové funkce, zaznamenala mateřská společnost Tinderu a OkCupid, Match Group, pokles ceny akcií o 20 %. Nyní se tak tyto randící aplikace mohou radovat, protože jim neroste hráč na stejném hřišti. Facebook Dating totiž bude vnořenou aplikací v rámci samotné sociální sítě a nebude stát samostatně, jak bylo původně prezentováno.

Internetová výzkumnice Jane Manchun Wong zjistila, že Facebook Dating je nyní již k dispozici zaměstnancům této sociální platformy.

Tento nástroj se samozřejmě nebude automaticky aktivovat. Nicméně, jakmile se ho rozhodnete využívat, uvidí vás lidé, kteří také mají Facebook Dating zapnutý. Uživatelé se budou moci rozhodnout, zda jejich seznamovací profil mohou vidět přátelé nebo ne, případně jestli nebude veřejně dostupný.

Dále Facebook uvedl, že aktivity v rámci tohoto nástroje nebudou nikdy sdílené v News Feedu.

Tato služba bude k dispozici celkem pro 5 pohlaví (počítá se i s transsexuály a lidmi, kteří se nehlásí k žádnému pohlaví) a pokud dva lidé vyjádří vzájemné zalíbení, mohou si následně psát přes Messenger nebo WhatsApp.

Podle dosavadních informací se zdá, že Facebook omezí počet lidí, o které můžete vyjádřit zájem. Chce tak zamezit aktivitě spammerů. Prozatím však není jasné, o jaký počet lidí se bude jednat. V rámci randící aplikace by neměly být zobrazovány reklamy, ale toto není ještě finálně potvrzené.

Prozatím stále není zřejmé, kdy bude služba Facebook Dating oficiálně spuštěná. Zdá se, že největší sociální médium sice chce spojovat lidi s větší intenzitou, ale k randění zatím přistupuje vyloženě opatrně.

Zdroje: Wersm, TechCrunch

Kam dál?

Letos se konala každoroční konference Facebooku F8, na které Mark Zuckerberg představil publiku novou „randící“ funkci, oficiálně uvedl na trh Oculus Go a předvedl také rozšíření a vylepšení v rámci Instagramu, Messengeru i WhatsAppu.

Štítky dokumentu: Facebook
Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.