Redesign jako spása: loga v původní podobě vyvolávala rozpaky

27. 5. 2020 | Eva Dragulová
„Worst Logos Ever Redesigned“ je jméno projektu, v němž grafik Emanuele Abrate předělal loga, která jsou legendární pro svou nezamýšlenou sexuální dvojsmyslnost. Podívejte se, jak dokázal hrůzné výtvory kultivovat.

I grafici se někdy rozvášní, a když nedostanou řádný feedback, občas se při pohledu na nějaké logo můžeme i upřímně vyděsit. Co v uměleckém procesu zůstalo hrdému tvůrci ukryté, nezaujatý pozorovatel vidí hned na první dobrou. Ať už jde o špatnou typografii nebo třeba dvojsmyslné obrázky...

Emanuele Abrate se proto rozhodl ve svém projektu „Worst Logos Ever Redesigned“ „opravit“ ta nejhorší loga, která na internetu potkal. Vybral si několik největších logo šíleností, zanalyzoval, v čem spatřuje problematickou část (u některých pravda ani analýza nebyla potřeba), a přetvořil jejich vzhled na smysluplný a především dobře komunikující daný brand.

logo

Logo Institutu orientálních studií jedné z brazilských univerzit mělo symbolizovat vycházející rudé slunce nad pravděpodobně japonskou tradiční budovou... a dopadlo to tak nějak „po brněnsku“: tedy s dildem. V tomto případě zaraženým tam, kam slunce nesvítí. V novém designu už pagodu i objekt za ní bezpečně poznáte.

dr

Logo Computer Doctors také lehce aspiruje na vizuální průšvih. Když odhlédneme od nevzhledné typografie a přejdeme k nemastné neslané ikoně myši, která úplně jako myš nevypadá, máme jasno. Nepřipomíná vám ten obrázek něco mnohem prozaičtějšího? Tady už není co zachraňovat, žádná část tohoto loga neměla opustit Photoshop jeho tvůrce. Aberate do nové podoby loga vnesl záblesk čisté typografie a do designu loga vložil počítačovou obrazovku, a dokonce symbolický lékařský kříž. 

mama

Možná vás při pohledu na logo Mama’s Baking před redesignem napadne, co to tady ta máma vlastně peče? A hlavně kde?
Aberatovi jako symbol, s níž při tvorbě nového loga pracoval, posloužila kuchyňská chňapka. Taky ve vás logo vzbuzuje pocit vřelosti a tepla domova? A o to autorovi šlo.

zub

Tak zubař, nebo svůdník? To mnohé asi napadne, když narazí na původní logo zubařské kliniky San Marcellino. Dvojsmyslnost z původní podoby přímo čiší a volá po předělávce. Aberat si pohrál s počátečními písmeny slov C D (Clinica Dental) a vytvořil z nich obličej s úsměvem. Hravé a chytré. Hlavně každému na první dobrou dojde, oč tady běží. Sympatický úsměv v logu nám dá na chvíli zapomenout na útrapy, které běžně na zubařském křesle prožíváme.

ohen

Jaká je první myšlenka, která se vám objeví v hlavě, při pohledu na logo Fire Prevention Product? My tedy rozhodně nevidíme nebezpečné plameny... ale piktogram dámského přirození. Firma však cílí na úplně jiné publikum, takže předělávka byla nezbytností. Kruh, který uzavírá plamen, skvěle koresponduje s filozofií ohnivzdorných produktů.

Práce grafika zkrátka nebývá vždy vděčná. Musí se potýkat se zadáním klientů, se svým estetickým cítěním a často také kritikou, která nemusí být vždy k věci. U výše zmíněných log nejspíš k žádnému kritickému kolečku nedošlo, protože jinak si nedokážeme vysvětlit, jak tyto výtvory mohly spatřit světlo virtuálního světa.

Zdroj: Creativebloq, Emanuele Abrate

 

Štítky dokumentu: Kreativní inspirace
Sdílejte tento článek:
Podobné články: