Ředitelem České televize se stal Petr Dvořák, bývalý šéf TV Nova

22. 9. 2011 | BVo
Ve středu zvolila Rada ČT nového šéfa veřejnoprávní televize. Stal se jím bývalý generální ředitel TV Nova, Petr Dvořák. Ve druhém kole porazil Hynka Chudárka.

Včera v podvečer zvolila Rada České televize nástupce Jiřího Janečka. Stal se jím bývalý generální ředitel soukromé televize Nova, Petr Dvořák. V čele veřejnoprávní televize by měl stát následujících šest let, tedy do roku 2017.


Nového šéfa začala patnáctičlenná Rada vybírat ve středu odpoledne. Všech pět kandidátů postupně představilo své plány. Každý dostal desetiminutový prostor pro svou prezentaci. V prvním kole byla vyřazena trojice Roman Bradáč, Jan Svoboda a Radomír Šimek. Do druhého kola se spolu s Petrem Dvořákem dostal Hynek Chudárek, který dříve vedl hudební televizní stanici Óčko. Bývalý šéf TV Nova porazil svého konkurenta ve druhém kole poměrem hlasů 12:3.


Volba nového ředitele České televize trvala téměř čtyři hodiny.


Výběrové řízení bylo vypsáno poté, co Jiří Janeček oznámil svou rezignaci. Jako důvod svého odstoupení uvedl zdravotní problémy. Na post se přihlásilo 36 zájemců. Rada ČT je na začátku září zúžila na pět.
 

Sdílejte tento článek:

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články:
Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a k analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.