Reklama na Facebooku lidi obtěžuje a bojí se zde o své osobní informace

24. 7. 2013 | BeDa
Spokojenost se sociálním médii rok od roku klesá. Facebook patří mezi nejhůře hodnocené.

I když sociálním médiím neustále přibývají noví uživatelé, jejich spokojenost neroste. Jak společnosti nabírají další členy, postupně přechází z verze bez reklam (nebo jen s omezeným množstvím) na podobu, kdy se na široké uživatelské základně snaží co nejvíce vydělat. Přicházejí proto s novými typy reklamních sdělení a narušují tak uživatelům práci a zábavu na síti.

Mezi nejhorší sítě z pohledu uživatelské spokojenosti patří v letošním roce Facebook a profesionální síť LinkedIn. Uvádí to zpráva ACSI (American Customer Satisfaction Index = Index spokojenosti amerického zákazníka), která vyšla toto úterý.

Spokojenost s Facebookem není příliš dobrá, protože se uživatelům nelíbí rostoucí množství reklam a mají pochybnosti ohledně ochrany svých soukromých informací. Více jak čtvrtina (27 %) dotázaných uživatelů Facebooku uvádí, že jim reklama na největší sociální síti světa zasahuje do aktivit, které zde provádějí. Ani s ohledem na jistotu, že zajistí bezpečí osobních informaceí uživatelů Facebook příliš nebodoval. Lidé nejsou nadšení z neustálých změn a novinek, které největší sociální síť provádí. Obavy například vzbuzuje Graph Search a přístup k osobním informacím uživatelů přes jejich přátele.  

Ostatní stránky a sítě, které byly ve výzkumu porovnávány, jsou Google+, Pinterest, Twitter, LinkedIn, YouTube a také Wikipedia. Tato kategorie (Social Media Websites) oproti loňsku zaznamenala pokles ve spokojenosti jako celek (o 1, 4 %).

Už čtyři roky po sobě vévodí kategorii Wikipedia, ta ale nemá stejné charakteristiky jako jiné sítě ve výzkumu. Nevyžaduje žádné osobní informace ani přihlašování pro brouzdání obsahem, ale jen tehdy, když má člověk zájem sám přispět či editovat obsah. Největší nárůst ve spokojenosti pak vykazuje virtuální nástěnka Pinterest. A nejedná se o náhodný jev, spokojenost uživatelů roste pravidelně již čtvrtý rok.

I přes obecně nižší nespokojenost se sociálními médii, nemá většina (79 %) uživatelů v úmyslu přestat je používat. Jejich pocity se projevují ale na poklesu zájmu sociální síť dále doporučovat.

Zdroj: www.allfacebook.com

 

Štítky dokumentu: Facebook

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: