Reshoper mění majitele. Shoptet kupuje největší český e-commerce veletrh

7. 12. 2021 | redakce

 

Významný e-commerce veletrh a konference Reshoper mění vlastníka. Spojuje se se společností Shoptet, československou jedničkou v poskytování e-shopové platformy. Cílem tohoto spojení je oslovení nových klientů a rozšíření povědomí o veletrhu i mimo tradiční účastníky.

Reshoper je velkolepá akce pro takřka 4 000 odborníků, provozovatelů e-shopů nebo potenciálních nových podnikatelů v e-commerce, kteří se každoročně potkávají na letňanském výstavišti, aby společně hledali cesty, jak zvýšit zisky z online prodeje, vytvářet lepší marketingové kampaně a zefektivnit procesy v e-shopech.

„Reshoper dlouhodobě vnímáme jako nejlepší e-commerce akci v České republice a jsme rádi, že bude nově vznikat pod našimi křídly. Věříme také, že je to koncept, který si zaslouží společně s námi jít na zahraniční trhy. Naším cílem je z Reshoperu postupně vybudovat největší středoevropskou e-commerce konferenci,“ říká CEO Shoptetu Samuel Huba s tím, že firma chce Reshoper začít postupně představovat dalším zahraničním trhům, kde sama působí.

 

Akce si udrží svou nezávislost i kvalitu

Nezávislost odborníků i vystavovatelů chce Shoptet nadále zachovat „Chtěli bychom všechny účastníky ujistit, že veletrh i konference zůstanou zcela nezávislé, jako tomu bylo doposud. Naším cílem není měnit věci, které fungují, a návštěvníci díky nim mají Reshoper rádi. Budeme se ale snažit posunout akci zase o krůček dál, protože bychom rádi oslovili nové klienty a rozšířili povědomí o veletrhu i mimo již tradiční účastníky,“ říká CMO Shoptetu Radek Hudák s tím, že Shoptet mimo jiné plánuje nasazení nových forem spolupráce.

Retence
Radek Hrachovec na Reshoperu 2020. Zdroj: Marketing Journal

Zároveň dodává, že Shoptet má dnes největší marketplace aplikací pro e-shopy i nejširší komunitu specialistů, kteří služby pro e-shopy nabízí. V tomto vidí firma v souvislosti s Reshoperem logickou synergii.

S tím souhlasí také zakladatelka a dosavadní organizátorka veletrhu Eva Knirschová. „Když jsme začali prodej veletrhu plánovat, Shoptet byl prvním potenciálním partnerem, kterého jsme měli v hlavě. Mám radost, že jsme se poměrně rychle domluvili a věřím, že firma takové velikosti dokáže posunout veletrh ještě o úroveň výše,“ říká Knirschová.

„Při jednání o prodeji Reshoperu pro mě bylo klíčové, aby si akce udržela svou nezávislost a kvalitu. Po mnoha společných debatách s Radkem a dalšími zástupci Shoptetu mám pocit, že v tomto jsme na stejné vlně a Reshoper bude v dobrých rukou,“ říká pořadatel Jindřich Faborský.

První novinky návštěvníci zažijí již při 4. ročníku Reshoperu, který se uskuteční 13. dubna 2022 na letenském výstavišti PVA EXPO Praha.


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: