Studie: Jak vypadá česká internetová šeptanda o hokeji? Samá korupce a jánabráchismus

16. 6. 2015 | redakce
Co si říkají lidé o českém hokeji a Vladimíru Růžičkovi v sociálních médiích a na internetu? Nic pěkného, paradoxně ale i v současné situaci dostává "za uši" stále více Alois Hadamczik, případně pánové Král a Lener.

Stránky spravované českým hokejovým svazem ničemu zásadnímu nenasvědčují, na zbytku internetu to ovšem doslova bouří. Nasvědčuje to analýza internetových diskuzí přinášející pohled na aktuální dění v českém hokeji vytvořená, společností Yeseter Technologies, která se zabývá monitoringem a analýzou sociálních sítí a webových diskusí.  

Tématům vévodí korupce a jánabráchismus i dlouhodobá ne-reakce hokejového svazu, který kauzu nyní již bývalého trenéra národního týmu Vladimíra Růžičky začal řešit až po objevení jeho obvinění od dalších rodičů někdejších mladých hokejistů hokejové Slavie.  Následuje lamentování nad rolí peněz a morálkou v hokeji a sportu vůbec.

Narazily zde na sebe zkušenosti rodičů s praktikami hokejových trenérů. „Vše začalo otcem Palaščákem a ještě před ním v lednu tatíkem Zachou. A že nejde pouze o ambiciózní rodiče netalentovaných ratolestí svědčí rovněž tisíce podobných příspěvků na sociálních sítích za posledních pár dnů. Český hokej vstupuje do jámy lvové. A bohužel nejen on,“ říká Petr Zavoral, ředitel Yeseter Technologies.

O českém hokeji, a rovněž i o fotbale, se začíná veřejně hovořit jako o velké žumpě. Zatím se v tom koupe pouze trenér Růžička, ale jmen kolem něj stále přibývá. Pokud sliboval svým „svěřencům" angažmá v Mostě nebo v Brně, tak tam jistě taky čekali nějakou „odměnu". „Vypadá to na pěknou chobotnici," dodává jeden z mnoha diskutérů na síti. Samotný Růžička, zřejmě i díky své hokejové minulosti, na tom z hlediska vnímání veřejností není úplně nejhůř. Ostatní činovníci kolem něj to schytávají naplno. Stejně tak i majitelé hokejového klubu Piráti Chomutov, bratři Veverkovi. Poněkud paradoxní je, že i nyní je více negativního sentimentu vůči bývalému trenérovi reprezentace Aloisi Hadamczikovi než vůči Vladimírovi Růžičkovi.

„Pokud předseda hokejového svazu Tomáš Král říká, že kauza trenéra Růžičky nesouvisí s českým hokejem a je pouze záležitostí jednoho člověka a jednoho klubu, pak alespoň podle veřejného diskurzu na webu to vypadá, že když ne s hokejem, tak to celé asi bude muset souviset s orientačním během nebo kuželkami," glosuje Petr Zavoral. Volání po odstoupení celého hokejového svazu zní internetem unisono.Toto hokejové téma však spontánně otevřelo i Pandořinu skřínku českého fotbalu, jehož praktiky včetně trenérů a představitelů různých svazů budí u veřejnosti rovněž pramalou důvěru. Převládá však názor, že tuzemský hokej je na tom ještě o něco hůř než fotbal. U obou těchto sportů se hovoří o uplácení už od nejnižších žákovských soutěží a potřebě radikální systémové změny. Jako dobrý příklad práce s mládeží jsou dávány severské země.

Zdroj: Yeseter Technologies

Zdroj perexové fotografie: www.cslh.cz

Štítky dokumentu: Marketingový výzkum

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: