Retail Summit 2012 – Vzkaz obchodníků politikům

3. 2. 2012 | Agency Focus
Největší konference zástupců maloobchodu rezonovala nespokojeností vůči politické reprezentaci země.

Letošní Retail Summit nebyl jen o prezentaci úspěchů a plácání po ramenou. Mimo hodnocení nepříznivé makroekonomické situace a nikterak pozitivních prognóz se hodně mluvilo o podnikatelském prostředí, fungování státu a jeho správě. Převažovaly přitom projevy hrubé nespokojenosti - s přebujelou korupcí, nekompetentními zásahy do tržních vztahů či výší daňové zátěže, která neodpovídá kvalitě služeb, které za tyto prostředky stát poskytuje. V rámci otvírajícího Top-to-Top panelu vystoupili mimo jiné i v současnosti nejviditelnější zástupci veřejného boje proti korupci, Karel Janeček a Andrej Babiš. Diskuze nepřinesla shodu o naději na změnu současného stavu, vzešla z ní však srozumitelná sada doporučení vedoucích zástupců obchodu a výroby našim politikům. Ač tato část konference nebyla přímo spjata se zaměřením našeho portálu, publikujeme sedmero rad v nezměněné podobě:

 

1. Když se ekonomice přestane dařit, je to hlavně domácí poptávka, která drží ekonomiku nad vodou. Vzpomeňte si na to vždy, kdy vás napadne přijmout nějaké opatření podvazující domácí poptávku.

2. Pojďme se přestat strašit. Jsme na tom relativně dobře, naše země patří mezi ty méně zadlužené a od roku 2000 mezi nejrychleji rostoucí evropské ekonomiky.

3. Obchod je o pocitech a důvěře, buďme k sobě navzájem otevřenější a upřímnější – říkejme si pravdu.

4. Je naprosto nereálné, aby politici vyřešili problémy obchodu. Spíše by se měli soustředit se na kultivaci politického systému založeného na osobnostech s konkrétní zodpovědností.

5. Základní úloha státu je vytvořit spravedlivé rovné daňové a legislativní podmínky platné pro všechny hráče trhu a ochránit jej například před nekvalitními dovozy. Stát by však neměl vstupovat do vzájemného právního vztahu soukromých subjektů, jako jsou třeba obchodní dohody mezi obchodníky a dodavateli. Než špatná, pak raději žádná regulace.

6. Legislativa by se měla omezit na základní sadu pravidel, stabilních, relativně jednoduchých a všeobecně respektovaných. Zbytek ať řeší zvykové normy a seberegulace.

7. Dělejte dobře vaši práci - postarejte se o efektivní výkon státní správy a vymýcení korupce. Do nás se nepleťte a my se budeme snažit dělat dobře tu naši - dobře obsluhovat a kultivovat spotřebitelský trh.

Štítky dokumentu: Podpora prodeje Reportáže SEO

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: