S Google Glass už nemusíte vypadat jako ze Star Treku

29. 1. 2014 | Irena Šovčíková
Google Glass má nově možnost přidat k headsetu i několik variant brýlí s běžnými obroučkam

S nasazenými Google Glass doteď jejich nositelé vypadali jako vystřižení ze sci-fi filmu. Pokud by to ale pro někoho byl nepřekonatelný problém, může se radovat. Technologická vychytávka společnosti Google má nově i čtyři designové varianty, které z ní dělají i hezký modní doplňek. Nová je i možnost doplnit brýle o čočky na předpis, pro ty, jejichž zrak není úplně dokonalý.


Odpůrci Google Glass namítali, že s nimi na očích vypadá člověk jako postava ze Star Treku. Nové obroučky mají proto klasický design.

Čtyři varianty titanových obrouček si mohou účastníci Explorer programu pořídit za 225 amerických dolarů k samotnému head-setu, který v rámci programu stojí 1500 $. Obroučky už pak jednodušše ke Google Glass připevní a mohou vyrazit ven. K dispozici je verze Split s úzkými spodními hranami, přecházejícími v tlustší horní hrany nebo nenápadné, tenké obroučky Thin. Pro hipstery a ty, co preferují výraznější design připravil Google hranaté nebo oválné brýle s masivnějšími obroučkami, Bold a Curve. Aby mohli nositelé brýlí vyrazit i na sluníčko, mohou si zvolit variantu se slunečními brýlemi nebo tonováním za 150 $ navíc.

Brýle ale nejsou jen modním doplňkem. Google proto nabízí možnost navštívit jednoho z 200 očních doktorů pro osobní nastavení. Množství doktorů, kteří s Google Glass dokáží vhodně pracovat by se do konce roku 2014 mělo rozrůst na 6000 odborníků po celém světě. Představení úpravy brýlí na předpis je samo o sobě velmi zajímavou novinkou. Mělo by totiž výrazně pomoci při širší adopci této novinky. Navíc reaguje na nejčastější stížnosti ze stran těch, kteří musí nosit normální brýle. Doteď totiž buď museli přejít na kontaktní čočky, nebo na nošení Google Glass zapomenout.  Google se tak spojil s pojišťovnou VSP a trénuje optometristy pro zacházení s dioptrickými čočkami.

Google Glass začal testovat technologii tzv. chytrých brýlí už v roce 2012. V současné době v Americe probíhá pro vybrané uživatele program Explorer. Ačkoliv není zatím přesně určené datum vstupu technologické vychytávky na veřejný trh, všechno ale ukazuje, že už to nebude dlouho trvat.

Dostupné varianty obrouček si můžete prohlédnout na fotografiích:


Kam dál?

Google Glass má kromě hezkých obrouček už i celou řadu užitečných aplikací. Podívejte se, jak může pomoci při práci třeba hasičům zde.

Zdroj: TechCrunch, Google Glass, Wired

Štítky dokumentu: Google

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: