Samsung chce zakázat dovoz iPhonů a iPadů do USA

30. 6. 2011 | MyS
Samsung požaduje zákaz dovozu a prodeje nejvýnosnějších produktů Apple na americkém trhu. Důvodem je údajné porušování intelektuálního vlastnictví.

Souboj Samsungu a Apple o pozici na trhu chytrých mobilních telefonů a tabletů se dostal do nové fáze. Samsung podal k americké Komisi pro mezinárodní obchod žádost na zastavení importu produktů Apple s dotykovým displejem. O zákaz prodeje produktů Apple usiluje Samsung i v domovské Koreji.

Právní spory mezi Samsungem a Apple odstartovala žaloba ze strany Apple, která se soustředí na designovou podobnost produktů řady Samsung Galaxy s vlastními zařízeními včetně podobného vzhledu ikon systémových aplikací.

 

Samsung na útok ze strany Apple zareagoval po několika dnech vlastní žalobou na porušení svých patentů zařízeními Apple.

Podobné spory založené na podobnosti designu a porušování patentů končí většinou mimosoudním vyrovnáním, které může zahrnout vzájemné vyplácení licenčních poplatků. Například Microsoft tímto způsobem získal od HTC poplatky za každý prodaný telefon HTC s operačním systémem Android.

Zkráceno z: www.tech.ihned.cz
 


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: