Samsung si opět utahuje z Apple

25. 1. 2012 | BD
Nové reklamní spoty na Samsung pokračují v nastoleném trendu zesměšňování svého největšího konkurenta na trhu se smartphony.

Super Bowl se blíží a Samsung jde do finále s teasery na reklamu, která se bude vysílat během největšího svátku amerického sportu. Hlavní roli v nich hrají aplikace – jako je třeba navigace zdarma a psaní zpráv bez použití prstů. Jde o další počin z kampaně The Next Big Thing založené na posměchu “jablíčkářům”.

Spot s názvem Type With Your Voice propaguje hlasové vytváření zpráv, které by se určitě hodilo i lidem čekajícím v chladném počasí ve frontě na nový telefon od Apple.

Další spot ze série se jmenuje „Samsunged“. Dlouhá řada lidí v něm čeká na to, až se otevře nejmenovaný obchod, který asi jen čirou náhodou vypadá jako Apple Store a začne se prodávat poslední nejmenovaný výrobek nejmenované značky. Kolem dlouhé řady čekajících prochází mladík s novým Samsungem Galaxy S II s turn-by-turn navigací. Čekající to s úžasem sledují a vyptávají se spokojeného majitele Samsungu, kolik za tuhle aplikaci zaplatil. Když zjistí, že ji má zdarma, jsou dle vlastních slov samsugováni.

Samsung nešetří Apple ani jeho příznivce. Jeden z hlavních hrdinů spotu “Samsunged”, který ztvárňuje fanouška Apple, vypadá jako vězeň. Sedí na zemi v pruhovaném svetru za barikádou a vzhlíží k majiteli Samsungu. Jablíčkáři podle Samsungu čekají dlouhé hodiny v nekonečných řadách, obětují svoji dovolenou, spánek i cit v nohou, aby dostali telefon, který vypadá stejně jako předchozí verze.

 

Jak úspěšný s touhle strategií Samsung bude, se ještě uvidí. Po vtipkování na téma vysokorychlostního připojení, velikosti displeje, vzhledu, možností stahování, ukládání hudby a filmů a teď i aplikací není jisté, s čím dalším Samsung přijde.

Zdroj: www.adweek.com

Štítky dokumentu: Mobilní aplikace YouTube

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: