Samsung Wemogee - první aplikace na bázi emoji umožní komunikaci lidem s afázií

28. 4. 2017 | Kristýna Vozková
Představte si, že nemůžete mluvit, číst ani psát. Jak budete komunikovat se svým okolím? Samsung představuje aplikaci Wemogee - chat na bázi emoji (nejen) pro pacienty trpící afázií.

 

Řeč je tím, co člověka odlišuje od zvířat. Díky ní máme možnost vyjadřovat své myšlenky a pocity, podělit se s našimi blízkými o všechny radosti a strasti. Umožňuje nám naplňovat jednu ze základních lidských potřeb - komunikovat. Komunikujeme se svým okolím každý den a bereme to jako běžnou a samozřejmou součást našeho života.

Ale co kdybychom o tuto schopnost přišli? Kdybychom nemohli říct svým dětem, že je máme rádi, nebo si s chutí zanadávat na blondýnu za volantem v koloně před námi?

Představte si, že byste nemohli mluvit, číst ani psát...

Přes 3 milióny lidí na celém světě trpí poruchou, která jim brání v komunikaci. Mezi takové poruchy patří například afázie – ztráta nebo dysfunkce řeči způsobená porušením řečových center v mozku. Celou řadu činností, které vykonáváme během dne úplně automaticky, lidé s afázií nemohou zvládnout bez pomoci svého okolí. Nemoc má také značný emocionální dopad. Když nejste schopni vyjadřovat své pocity, vzniká mezi vámi a okolím velká komunikační propast. 

S unikátním řešením tohoto problému přišla společnost Samsung. Ta představila svou aplikaci Wemogee, která je prvním chatem založeným na bázi emoji. Emoji popisují celou škálu emocí, zobrazují předměty i živočichy a vykreslují každodenní situace. Schopnost rozlišovat gesta a mimiku nebo rozeznávat obrázky mají pacienti trpící afázií neporušenou.  

Wemogee převádí stovky ustálených frází každodenní lidské komunikace do podoby emoji. Jak aplikace funguje? Zvolíte si kategorii, kliknete na vámi zvolenou frázi, ta bude převedena do série emoji a odeslána příjemci. Funguje to samozřejmě i naopak. Pacient trpící afázií si zvolí emoji a ty se vám zobrazí na vašem zařízení v podobě běžného chatu.

 Zobrazení pro člověka trpícího afáziíZobrazení pro člověka trpícího afázií

 

Zobrazení pro člověka bez poruchy řeči

Aplikace má kromě chatu i další využití, a to jako cvičební pomůcka při komunikaci s člověkem trpícím poruchou řeči.

Podle různých socio-sémiotických výzkumů se mohou emotikony stát univerzálním jazykem naší budoucnosti. Samsung tak přichází jako první s novým komunikačním kódem, který umožňuje znovu zapojit lidi s afázií do běžné každodenní interakce s okolím prostřednictvím jediné aplikaci.

Aplikace bude dostupná během dubna na AppStoru i na GooglePlay.

Zdroj: adeevee.com, samsung.hdblog.it


To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: