Šest ukrytých Železných trůnů lákalo na poslední sérii Her o trůny

12. 4. 2019 | Kristýna Vozková
Start poslední série Hry o trůny je určen na neděli 14. dubna. Díky unikátní soutěži mohli být ovšem fanoušci fantazijnímu světu blíže už od 12. března. Hledali totiž 6 replik Železného trůnu ukrytých po celém světě.

Premiéra poslední série Her o trůny proběhne již 14. dubna a její propagaci televizní stanice HBO rozhodně nepodcenila. Pro fanoušky si připravila jedinečnou hru na schovávanou, která fanoušky přiblížila k fantastickému světu kultovního seriálu více než kdy dříve a díky které jim čekání na dubnovou premiéru rychleji utíkalo.

Šest věrných replik ikonického Železného trůnu bylo ukryto na tajných místech po celém světě a na jejich nálezce čekala zajímavá odměna. Přestože jedinou nápovědou pro hledače byla hodinová 360° videa, na kterých si mohli trůny a jejich okolí prohlédnout za denního světla i v noci, všechny byly objeveny v horizontu několika málo dní.

Kampaň Hledání trůnů (Quest for the Thrones) byla zahájena 18. března zveřejněním prvního trůnu – Trůnu lesa (the Throne of the Forest), který po dvou dnech v britském Walesu objevili Alex Bowring a Tom Maullin-Sapey. Odměnou jim byla replika koruny Roberta Baratheona.  

 

O dva dny později následoval Trůn severu (the Throne of the North), ukrytý ve Švédsku poblíž národního parku Abisko. Již druhý den po zveřejnění videa jej našli Josefina Wallenaová a Linus Forsgren spolu s další replikou koruny. 22.3. pak uveřejnilo španělské HBO fotografii nálezkyně dalšího trůnu – Trůnu radosti (the Throne of Joy), který se nacházel u španělského hradu Castillo de Atienza stojícím severně od Madridu. Čtvrtý z nich – Trůn Valýrie (the Throne of Valyria) nalezla mladá dívka v brazilském městečku Beberibe, známém pro své typické skalní útvary. Fotografie nové královny s popiskem „poklekněte před královnou” byla zveřejněna na Twitteru brazilského HBO 25.3. Předposlední Trůn ledu (the Throne of Ice) čekal na své nálezce v kanadském Tumbler Ridge.

Poslední trůn, nazvaný Trůn krypty (The Throne of crypt) byl ukrytý v New Yorku a v jeho schovku v Queensu odhalila ve čtvrtek 28.3. Melanie Joaquín. Dívka byla po jeho objevení oficiálně korunována a byl s ní natočen i krátký rozhovor.

Všichni nově korunovaní králové a královny tak budou mít na závěrečnou sérii Her o trůny kromě nezapomenutelného zážitku při hledání Železného trůnu i hmotnou památku, svou vlastní korunu Roberta Baratheona.  

Hledání trůnů však nebylo jedinou kampaní spojenou s propagací 8. série. V březnu byl spuštěn projekt s názvem Krvácej pro trůn (Bleed for the Throne), který měl fanoušky motivovat k tomu, aby darovali krev. Dárci měli kromě dobrého pocitu možnost získat také unikátní tričko a možnost zůčastnit se slavnostní premiéry v New Yorku.

Zdroje: forthethrone.com, designtaxi.com, watchersonthewall.com, hypebeast.com

Štítky dokumentu: Formy PR Kreativní reklama

To nejlepší z moderního marketingu každý pátek do vašeho inboxu.

Ochrana proti spamovacím robotům. Odpovězte prosím na následující otázku: Jaký je letos rok?
Podobné články: